Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Zeszyty bruliony

Zeszyty i bruliony – nieodłączny element nauki i kreatywności

W dobie cyfryzacji i technologii, zeszyty A5 i zeszyty A4 wciąż pozostają niezastąpionym narzędziem dla uczniów, studentów, profesjonalistów i miłośników pisania ręcznego. W tej kategorii prezentujemy szeroki wybór zeszytów dostosowanych do różnorodnych potrzeb i zastosowań.

Co to jest brulion?

Brulion inaczej zwany brudnopisem to rodzaj notesu, który służy do zapisywania notatek w sposób nieoficjalny czyli „na brudno”. W takim zeszycie można tworzyć szybkie notatki na lekcji albo napisać wypracowanie, które następnie przepisujemy na czystą kartkę papieru.

Trzeba przyznać, że ten rodzaj zeszytu powinien znaleźć się w wyprawce do szkoły. To notes praktyczny i przydaje się do tworzenia zapisków niemal na każdej lekcji. Brudnopis sprawdzi się do prostych i mało rozbudowanych notatek, ale także do tworzenia rysunków czy szkiców. Bruliony to zeszyty, które najczęściej mają 60, 86 lub 96 kartek.

Jak wygląda brulion?

Zeszyt brulion różni się od innych notesów pod względem wyglądu. Posiada przede wszystkim inną okładkę, zazwyczaj bardziej sztywną, twardą z płaskim grzbietem. Jeżeli chodzi o układ arkuszy, w brulionie mamy często kilka zeszytów, które połączone są jedną okładką. Taka konstrukcja sprawia, że brudnopisy mieszczą więcej kartek niż tradycyjne zeszyty. Ale co to właściwie oznacza? Konkretnie może to być ponad 200 kartek w jednym brulionie. Tak dużo miejsca do zapisków sprawia, że brudnopis posłuży nam przez dłuższy czas.

Jak zrobić brulion?

Żyjemy w czasach nadprodukcji i konsumpcjonizmu, ale aktualnie rękodzieło przeżywa swój renesans. Brulion wykonany samodzielnie to zadanie mało skomplikowane, a dodatkowo możemy go dowolnie spersonalizować. Z pewnością nie znajdziemy takiego notesu w żadnym sklepie.

Ale jak zrobić brulion? Można do tego celu wykorzystać zwykłe kartki papieru, które połączymy z okładką np. wykonaną z tektury. Wystarczy zszyć takie elementy ze sobą i powstaje brudnopis zgodny z filozofią zero waste. Tworząc taki brulion nie tracimy pieniędzy, dbamy o środowisko i dodatkowo otrzymujemy artykuł zrobiony własnoręcznie.

Jak ozdobić brulion?

Kiedy nasz brulion jest już gotowy, można go ozdobić według uznania. W przypadku okładki mamy duże pole do popisu. Do jej przyozdobienia można wykorzystać naklejki, cienkopisy, flamastry czy innego rodzaju mazaki. Możliwości jest wiele i wszystko zależy od naszej wyobraźni. Nie ważne czy posiadamy brulion w kratkę czy brulion w linie – w środku również możemy ozdobić brudnopis. W tym przypadku warto skupić się na pierwszej stronie, która powie nam do czego ten zeszyt służy.

Co to znaczy brulion

Słowo brulion oznacza po prostu zeszyt do notatek. To określenie używane również w kontekście tekstu pisanego na brudno. Mowa tu głównie o brudnopisach autorów dzieł literackich. Co ciekawe „brulion” to również tytuł czasopisma literackiego, które było wydawane w latach 1986 – 1999. Jak widać nie można napisać jednej definicji tego słowa. Jednak z pewnością najbardziej dotyczy artykułu papierniczego, jego wyglądu i funkcji.

Jaki brulion wybrać?

Jeśli decydujemy się na zakup brulionu, możemy zadać sobie pytanie: jaki wybrać? Możliwości jest wiele, począwszy od rozmiaru aż po wygląd brudnopisu. Warto zwrócić uwagę na jakość papieru, który znajduje się wewnątrz brulionu. Wracając do rozmiaru, najpopularniejsze brudnopisy to:

- Brulion A5 w kratkę

- Brulion A5 w linie

- Brulion A4 w kratkę

- Brulion A4 w linie

Ponieważ mamy wiele opcji do wyboru najlepiej zadać sobie pytanie: do czego użyję brudnopisu i gdzie będę z niego korzystać? Jeśli w domu lub w pracy czy szkole – można wybrać nawet ten w większym formacie. Natomiast chcąc mieć go zawsze pod ręką, zdecydowanie bardziej sprawdzi się mały, który pomieścimy w torebce czy plecaku.

Jakie są najpopularniejsze marki produkujące bruliony?

Producenci brulionów wprowadzają coraz to nowsze modele takich zeszytów. Różnią się wzorami okładek, kolorem kratki czy grubością linii. Najważniejsza jednak jest jakość materiałów, z jakich zostały one wykonane.

Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejsze marki zajmujące się produkcją brudnopisów to między innymi Oxford i Bantex. Charakteryzują się świetną jakością wykonania i prostym designem. Dzięki temu będą odpowiednie niemal dla każdego. 

Bruliony do notowania

Brulion to notes, który warto nosić przy sobie. Przydają się nie tylko do notatek na uczelni czy w szkole. Tak naprawdę mogą służyć jako kalendarz, pamiętnik lub miejsce do zapisywania przepisów. Bruliony występują w wielu rozmiarach, zarówno takie mniejsze nawet A6 – idealne do noszenia przy sobie, jak i A4, z których najlepiej korzystać w domu lub biurze.

Dawniej bruliony były wykonywane z gorszego, szarego papieru. W końcu jest to miejsce do spisywania na szybko swoich pomysłów czy tekstów. Dzisiaj mamy na rynku mnóstwo świetnej jakości brudnopisów, w kolorowych lub wzorzystych okładkach i z odpowiednią gramaturą papieru.

Bruliony w kratkę lub w linie

Kratka, czy linia? W jakim brulionie wolisz tworzyć notatki? Producenci oferują różne „wnętrza” brudnopisów dzięki czemu każdy znajdzie coś idealnego dla siebie. Oprócz tradycyjnych zeszytów w kratkę lub linię możemy wyróżnić także brulion B5 czysty, który może posłużyć do tworzenia rysunków i szkiców. To propozycja dla artystów albo projektantów, ponieważ inspiracje mogą pojawić się niemal wszędzie.

Czym się różni brulion od zeszytu?

Zeszyt to artykuł szkolny, bez którego trudno wyobrazić sobie wyprawkę dla ucznia. To obok długopisu podstawowe wyposażenie plecaka lub torby. W szkole wymagane jest prowadzenie zeszytu na każdej lekcji i często wygląd notatek ma znaczenie i jest oceniane przez nauczyciela.

Jeśli potrzebujemy napisać coś na szybko i niekonieczne estetycznie, idealnym rozwiązaniem będzie brulion. Wyróżnia się grubszą i wytrzymała okładkę, odporną na zniszczenia. Zeszyty potrafią być bardzo cienkie – nawet 16 kartek, bruliony maja ich zdecydowanie więcej – wystarczy więc jeden brudnopis by notować informacje na wszystkich lekcjach, wykładach, zajęciach.

W naszym sklepie papierniczym online znajdziesz szereg produktów z kategorii artykułów papierniczych i nie tylko. Z nami możesz uzupełnić domowe biuro i skompletować wyprawkę ucznia lub studenta. Zapraszamy do zakupów, a w razie pytań do kontaktu z naszym profesjonalnym Biurem Obsługi Klienta.

Zeszyty dla dzieci

Dla najmłodszych warto wybrać odpowiedni rodzaju zeszytu. Powinny posiadać kolorowe okładki i przyciągać uwagę milusińskich. Takie zeszyty dla dzieci posiadają zazwyczaj 16 lub 32 kartki. Mogą być to zeszyty w linie, zeszyty w kratkę lub zeszyty gładkie. Tak jak inne akcesoria szkolne, tak samo i wybór artykułów papierniczych jest bardzo ważny nawet w przypadku przedszkolaków. Jednak jedną z najważniejszych kwestii jest właśnie wzór okładki zeszytu. Na ryku mamy do wyboru wiele rodzajów - postaci z bajek, zwierzęta lub po prostu różne wzory i kolory. Warto zadbać również o to, aby dla Twojego dziecka wybrać trwały zeszyt, aby posłużył jak najdłużej.

Zeszyty szkolne tematyczne

Czy wiesz, że zeszyty A5 są niesamowicie popularne i najczęściej wybierane do szkoły? Dużą popularnością cieszą się zeszyty szkolne tematyczne w tym rozmiarze. Nie ulega wątpliwości, że dedykowane do konkretnych przedmiotów artykuły papiernicze są coraz częściej wybierane przez uczniów. Te modne zeszyty np. do chemii czy matematyki zazwyczaj posiadają w środku pomoce naukowe w postaci ściąg. To zdecydowanie ułatwia naukę i powtarzanie materiału przed sprawdzianem czy kartkówką. W sklepie Biurfan masz szeroki wybór zeszytów tematycznych. Dodatkowo nie musisz wydawać na nie wiele środków, aby w takie produkty uzupełnić wyprawkę dziecka. To zazwyczaj tanie zeszyty szkolne, a jednocześnie jakościowe i trwałe. Będą dobrze służyć przez cały rok, dlatego jak najbardziej nadają się jako zeszyty dla licealistów. Zakup zeszytów szkolnych nie jest takim łatwym zadaniem jak mogłoby się wydawać. Dlatego warto zwracać uwagę na jakość, renomę producenta, ale również cenę. Zeszyty dla starszych uczniów to często zeszyty twarda okładka. Mogą występować w wielu kolorach i z rożnym wnętrzem. Kartka, linia lub gładkie - te najczęściej są wybierane przez uczniów. Zeszyty szkolne Interdruk są bardzo dobrej jakości, a do tego w korzystnej cenie.

Zeszyty dla studentów

Przedszkole, szkołę i studia łączy jeden bardzo ważny element - potrzeba przygotowania odpowiedniej wyprawki. Na początku edukacji korzysta się z kredek, ołówków i zwykłych kartek papieru. Jednak później potrzebne są odpowiednie zeszyty szkolne i notesy czy bruliony do nauki. Na uczelni wyższej najważniejsze jest posiadanie notatnika, który pomieści treści poruszane na wykładach, ćwiczeniach, seminariach. Dobrze jest korzystać z trwałych zeszytów najlepiej w formacie większym niż A5. Tam można zapisać wiele informacji potrzebnych podczas nauki do sesji egzaminacyjnej i nie tylko. Zeszyty najwyższej jakości będą służyć rzez dłuższy czas, co jest bardzo ważne. Należy zwrócić uwagę również na ilość stron w zeszycie. Im więcej tym oczywiście lepiej. Najbardziej popularne artykuły dla studentów to automatyczne długopisy i zeszyty A4. Taki duet wystarczy, aby poradzić sobie na wszystkich zajęciach i wykładach. W naszym sklepie znajdziesz nawet duży wybór kolorowych zeszytów, dzięki czemu nie musisz martwić się o nudę podczas nauki do zaliczeń.

Zeszyty szkolne dla każdego

Jeśli nie jesteś uczniem, w dalszym ciągu możesz korzystać z zeszytów szkolnych. Kratka, linia, kropki, czy może czysta strona? Wybór należy do Ciebie! Zeszyty szkolne dostępne są w wielu rodzajach linii, które odpowiadają różnym potrzebom. Pozwala to dobrać produkt idealnie dopracowany do Twojego stylu nauki i pracy. Różna liczba kartek w zeszycie pozwala odpowiednio dobrać rodzaj, który spełni Twoje oczekiwania.

Zeszyty z twardą okładką mogą sprawdzić się nawet do prowadzenia dziennika czy pamiętnika. W takim przypadku warto zwrócić uwagę na ilość kartek.

Zeszyty od najlepszych producentów

W dzisiejszych czasach mamy dostępnych na rynku wiele różnych formatów zeszytów. Najbardziej popularne to:

Zeszyt A5

Zeszyt A4

Zeszyt B5

Każdy z nich ma odpowiednie zastosowanie. Mogą występować z różnym kolorem kratki lub linii, często są to zeszyty w twardej okładce. Niewątpliwie format A5 dotyczy klasycznych zeszytów szkolnych. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby korzystać na lekcjach również z innych rodzajów. W sklepie internetowym Biurfan znajdziesz zeszyty od najlepszych producentów: zeszyty Interdruk, zeszyty Oxford. Wybór kolorowych zeszytów i wybór zeszytów tematycznych jest duży, dlatego warto skorzystać z naszej bogatej oferty artykułów szkolnych. Dobierzesz tu wszystkie elementy potrzebne do wyprawki ucznia, przedszkolaka, studenta. Ale niewątpliwie atrakcyjne zeszyty szkolne cieszą się ogromną popularnością.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie