Długopisy nieautomatyczne

Długopis zwykły - czyli jaki?


Zwykłe długopisy to najpopularniejsze artykuły piśmiennicze w historii. Ich wynalezienie znacząco unowocześniło cały system korespondencji papierowej, czyniąc go bardziej wygodnym i również wydajnym. 

Klasyczny długopis to jeden z podstawowych przedmiotów codziennego użytku. Używany jest przez uczniów w szkole do sporządzania notatek, rozwiązywania zadań, czy też pisania sprawdzianów. Zwykły długopis nie posiada żadnych dodatkowych funkcji, takich jak np. wymazywalność. Jest prostym, klasycznym rozwiązaniem stosowanym w tworzeniu różnych zapisków, notatek czy też prostych rysunków.
 

Zwykły długopis nieautomatyczny - czym się wyróżnia?


Długopisy nieautomatyczne zwykle wyposażone są w plastikową skuwkę, której kolor bardzo często odpowiada kolorowi tuszu, który został w nim zastosowany. Na skuwce znajduje się także często mały plastikowy uchwyt, dzięki czemu możemy nosić go w kieszeni marynarki, koszuli lub spodni, bez ryzyka, że z niej wypadnie.
 

Jak wyposażony jest klasyczny długopis?


Klasyczny długopis składa się z obudowy oraz wkładu atramentowego zakończonego obsadką. W środku obsadki umieszczona jest mała kulka, która podczas pisania toczy się równomiernie, rozprowadzając tusz ze wkładu.

Trochę inne wyposażenie mają natomiast długopisy wymazywalne. Ich wkład zawiera w sobie specjalny tusz, który jest podatny na ścieranie. Do wykonania tego procesu służy specjalna gumka, która umieszczona jest w jego zawleczce. Używanie tego długopisu umożliwia nam bezśladowe usuwanie niepotrzebnych znaków w naszym zeszycie, notesie lub jakimkolwiek miejscu, gdzie wykonujemy nasze notatki. 
 

Proste długopisy czarne, niebieskie i kolorowe


Czarne i niebieskie długopisy klasyczne działają podobnie, ponieważ oba kolory zapewniają niewielki kontrast, gdy są używane do robienia notatek. Oznacza to, że wykonany za ich pomocą tekst jest dobrze dla nas widoczny. Klasyczny długopis czarny jest często spotykany w wysokiej jakości notatnikach, a to wszystko ze względu na gładką stalówkę i delikatną teksturę atramentu. Są używane także w środowisku akademickim, ponieważ ułatwiają studentom szybkie tworzenie czytelnych dla nich notatek. 

Natomiast klasyczny niebieski długopis sprawdza się dobrze, w zaznaczeniu najważniejszych informacji podczas czytania np. szkolnych lektur. Zawdzięcza to swojej barwie, która w przyjemny dla oka sposób wyróżnia się pośród czarnego tekstu. Ponadto na etapie przyswajania zapisanych tam informacji, ułatwia to nam ich znalezienie oraz odczytywanie.
 

Ile kosztują zwykłe długopisy? 


Ceny zwykłych długopisów oscylują w przedziale między 2 a 5 złotych. Te ceny są głównie zależne od modelu, jakości ich wykonania, lub są po prostu dyktowane przez producenta. Kupując zwykłe długopisy, przede wszystkim powinniśmy ustalić, ile chcemy ich kupić oraz do czego będą używane. Takie działania pozwolą nam skutecznie dobrać odpowiedni dla nas produkt oraz obniżyć jego cenę. 

Jak już uzgodniliśmy zwykły długopis to niezbędny element wyposażenia każdego z nas. Wiele jego rodzajów oferuje wam nasza hurtownia artykułów piśmienniczych Biurfan. Posiadamy tam ich długą listę, na której znajdziecie państwo długopisy automatyczne, długopisy żelowe oraz wiele innych dostępnych na rynku.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie