Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Papier ksero biały

RYZA BIAŁEGO PAPIERU - NIEZBĘDNE AKCESORIA BIUROWE


Ryza papieru w biurze jest tak pewnym widokiem, jak woda w morzu. Pomimo wszechobecnej cyfryzacji i digitalizacji, wszelkie dokumenty, umowy oraz faktury przekazywane są najczęściej w formie fizycznej na papierze biurowym. Zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa nie obędą się bez zapasu ryz, a nierzadko całych kartonów papieru A4. Mając komputery bądź laptopy podłączone do jednej drukarki w bardzo prosty sposób można przekazać sobie odpowiednie wydruki. Dodatkowo każdy dokument musi być własnoręcznie podpisany i składowany. O ile występuje coś takiego, jak “umowa ustna”, o tyle lepiej spisać ją na papierze. Będzie to niezbity dowód zawarcia porozumienia.

Pamiętajmy także, iż ryza białego papieru nie służy jedynie do wydruków. Nie bez przyczyny często jest nazywana papierem xero, gdyż jest wykorzystywana do kopiowania dokumentacji tak w biurach, jak i w użytku prywatnym. Dzięki kserowaniu otrzymujemy kopię dokumentu, co zapewni nam pewność w przypadku potrzeby posiadania dowodu na kartce papieru A4.
 

PAPIER KSERO BIAŁY A3, A4, A5 I INNE RODZAJE


Zdecydowanie najbardziej popularnym formatem jest papier A4. Wykorzystuje się go codziennie i w każdej dziedzinie życia. Do niego też dostosowana jest większość drukarek oraz kserokopiarek. Papier xero A4 to bodaj najczęściej wyszukiwany produkt, oczywiście w kolorze białym. Stanowi on podstawowy nośnik informacji i jest jedną z rzeczy, które nie wymagają instrukcji obsługi.

W zależności od branży spotkać można również inne formaty. Papier ksero A3 przyda się wszystkim, którzy tworzą grafikę komputerową i chcą ją uwiecznić na papierze. Wydrukowana i przepuszczona przez laminator praca może posłużyć na przykład jako prezent.

Natomiast papier A5 jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie lubią marnować połowy strony A4. Zamiast drukować niewielkie skrawki informacji na jednym kawałku tej strony, wystarczy poszukać papieru A5. Jest to idealne rozwiązanie zwłaszcza dla uczniów, którzy korzystają na co dzień z zeszytów w tym formacie. W przypadku potrzeby uzupełnienia notatki obrazkiem, można go wydrukować i wkleić bez potrzeby marnowania stron.

Warto jednak zauważyć, że sam druk nie jest nieekologiczny. W lasach gospodarczych na wycięte drzewo sadzi się kolejne, przy czym jest to więcej niż jedno. Dzięki temu drewno, z którego tworzy się papier, stało się surowcem odnawialnym.

Generalnie papier ksero, posiada gramaturę 80 gram na metr kwadratowy, choć najtańszy papier ksero miewa ją trochę niższą, oscylującą wokół 75 gram na metr kwadratowy. Wpływa to na efektowność wydruku, a warto pamiętać, że różnie może być ona odbierana. Jeśli nie zależy nam na super jakości, a charakter naszej pracy wymaga bardziej maszynowego podejścia do generowania dokumentacji, mniejsza gramatura najzupełniej wystarczy. W przypadku, gdy traktujemy nasz wydruk lub kserówkę jako poniekąd naszą wizytówkę, wówczas warto wykorzystać papier o większej gramaturze.
 

DO CZEGO JEST BIAŁY PAPIER KSERO, A DO CZEGO KOLOROWY?


Ryza papieru w białym kolorze to niezbędny element każdego biura. Żaden chcący być branym na poważnie szef lub dyrektor nie zdecyduje się na wysłanie oferty czy wydrukowanie podziękowań na kartce w innej barwie. Dodatkowo na białym papierze najlepiej uwidacznia się kontrast i najwygodniej się z takowego czyta. Kolorowy papier wykorzystanie znajdzie zwłaszcza wśród sekretarek. Dzięki różnym barwom łatwo będzie odróżnić i odpowiednio posegregować tematycznie akta. Pamiętajmy również, że dzięki temu papierowi możemy w sposób przyjemny dla oka wyróżnić wszelakie zaproszenia, czy informacje o wydarzeniach.

 

TANI PAPIER KSERO BIAŁY W OFERCIE BIURFAN.PL


W ofercie naszej hurtowni artykułów papierniczych BiurFan dostępne są także inne artykuły papiernicze producentów takich jak: Emerson, czy Europapier. Oprócz ryzy papieru ksero posiadamy również papier do plotera, papier satynowany, papiery fotograficzne kolorowe, papier ozdobny oraz papier komputerowy.
arrow_downward