Papier toaletowy

Papier toaletowy - rodzaje


Już nie od dziś producenci papieru toaletowego rozbudowują swoją ofertę w nowe produkty. Przechadzając się pomiędzy półkami w supermarkecie, czy też sklepie możemy zauważyć mnóstwo kolorowych opakowań papieru toaletowego - wykonanego z różnych materiałów. Zastanawiając się nad jego wyborem, pewnie nie raz zadawałeś sobie pytania: Czym one się od siebie różnią? Jaki będzie dla mnie najlepszy? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Odkąd tylko pamiętamy papier toaletowy, był nieodłącznym elementem wyposażenia każdej toalety. W dzisiejszych realiach dbania o poprawną higienę trudno jest wyobrazić sobie czasy, kiedy brakowało go w łazience. Taki okres był za czasów PRL, gdzie sprzedawano papier toaletowy na sznurku, którego trzeba było się naszukać, przeczesując wszystkie sklepy w całym mieście. Dzisiaj jest on zapakowany w praktyczną folię, a jego wybór ugina półki w wielu sklepach. Wachlarz rodzajów papieru toaletowego może przywrócić o zawrót głowy. Oprócz koloru możemy wybierać w wielu fakturach papieru, materiale, a nawet wykonanego na nim nadruku.

Pośród szerokiej oferty rynkowej możemy wyróżnić jego dwa podstawowe rodzaje, które dominują wśród wyborów konsumentów. Pierwszym z nich jest papier toaletowy makulaturowy. Produkt ten jest znany głównie jako szary papier toaletowy, a to ze względu na jego kolor, który wynika przez wykonywanie go z przetworzonych odpadów papierniczych - często bez dodatku wybielających środków chemicznych. Papier toaletowy z makulatury jest dość szorstki, lecz znacznie bardziej ekologiczny, ponieważ przy jego produkcji nie ścina się nowych drzew. Inaczej sprawa ma się w przypadku papieru toaletowego celulozowego, którego wytworzenie wymaga pochodzącej z drzew substancji - celulozy. Jest on zdecydowanie lepszej jakości niż poprzedni oraz komfortowy w użytkowaniu. Zawdzięcza to użytym warstwom na jednym listku - im jest ich więcej, tym papier toaletowy z celulozy jest bardziej wygodny i luksusowy.      

Część producentów papieru toaletowego ma w swojej ofercie papier zapachowy, zwykle pachnący w bardzo delikatny i subtelny sposób. Najczęściej spotykane zapachy papieru toaletowego to kombinacje kwiatowe z dodatkiem mięty lub aloesu. Zdarzają się też bardziej ekskluzywne produkty, które tak jak 
chusteczki - potrafią być nasączone balsamem lub innym środkiem pozytywnie wpływającym na naszą skórę.


Papier toaletowy - wzory i kolory


Oprócz wielkiego wyboru zapachów, grubości czy też materiałów, oferta toaletowego papieru bogata jest tak samo rozległa w przypadku wzorów i kolorów. Wyposażenie się w taki niestandardowy papier toaletowy bez wątpienia doda trochę życia i indywidualności do naszej łazienki, co jednocześnie sprawi, że będzie się nam z niej korzystać znacznie milej. Najczęściej wybieranymi przez konsumentów kolorami papieru toaletowego jest oczywiście klasyczny biały. Ale kroku mu nie ustępuje różowy papier toaletowy, który chętniej wybierają panie - a to ze względu na przyjemną dla ich oka barwę. 

Natomiast wśród mężczyzn swój wzrost popularności zalicza czarny papier toaletowy. Produkty w tym kolorze są ostatnimi czasy prawdziwym bestsellerem. Towarzysząca mu opinia dobra luksusowego nakręca jego popularność, a samego prestiżu dodaje fakt, że jest on używany w najdroższych hotelach i restauracjach Paryża, Nowego Jorku, czy też Mediolanu.
Z tych powodów czarny papier toaletowy jest dość często kupowany na prezent - szczególnie dla osób lubiących luksus.

Tak naprawdę oferta barw papieru toaletowego mieści w sobie praktycznie wszystkie kolory tęczy. Nie gorzej bogata jest też oferta wzorów, w której nie brakuje zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych kształtów. Każdy z nas nie raz na pewno widział wariant o szacie graficznej w kwiatki, ale istnieje też wiele innych - o których wcześniej nie miałeś pojęcia.

Jednym z takich wariantów jest papier toaletowy z misiem, który cieszy się popularnością wśród najmłodszych. W połączeniu z miękkością i ciekawym kolorem taki papier toaletowy dla dzieci, będzie dobrym sojusznikiem na drodze nauki dbania o prawidłową higienę. Interesującą i nieco zabawną opcją dla starszych użytkowników będzie papier toaletowy sudoku, który spełni swoją rolę zarówno na polu użyteczności, jak i też dostarczenia całkowicie nowych wrażeń.

Niektórzy producenci oferują nam papier toaletowy z własnym nadrukiem - na którym możemy, umieścić praktycznie co chcemy. Daje nam to naprawdę szeroki zakres zastosowań oraz niestandardowy pomysł na prezent.

 

Papier toaletowy - cena hurtowa i szeroki wybór


Produkcja toaletowego papieru zmieniła się na przestrzeni lat, a ogromny wpływ na nią miały zmiany związane z podejściem do ekologii. Dla dużej części konsumentów materiał, z jakiego pochodzi papier, ma niebagatelne znaczenie. To właśnie dlatego duża część, dostępnych na rynku eko papierów toaletowych pochodzi z recyklingu bądź ze specjalnych upraw. Producenci starają się podkreślić ten fakt poprzez umieszczenie stosownych oznaczeń na opakowaniach.

Cena papieru toaletowego jest w gruncie rzeczy głównie kształtowana przez użyty w jego produkcji materiał, ilość warstw, kolor, a także to, czy jest on zapachowy. Tani papier toaletowy znajdziemy już w cenach nieprzekraczających nawet złotówki (za rolkę), lecz nie będzie to produkt, który nas w pełni zadowoli. Lepszym wyjściem dla naszej wygody będzie dołożenie trochę pieniędzy na zakup papieru toaletowego ze średniej półki. Ich cena kształtuje się od 1,50 złotego za rolkę i dzięki budowie z więcej niż jednej warstwy stają się bardziej komfortowym rozwiązaniem 


Komfort użytkowania i wysoka wydajność papierów toaletowych


Papier toaletowy jest jednym z tych produktów, które powinny znaleźć się w toalecie. Bez względu na to, czy mówimy o naszym domu, czy firmie, papier toaletowy jest artykułem higienicznym, bez którego się nie obejdziemy. Wydaje się, że z racji swojego przeznaczenia papier toaletowy nie różni się specjalnie miedzy sobą. Nic bardziej mylnego. Prosty szary papier toaletowy odszedł do lamusa, ustępując miejsca różnym wariantom miękkiego i kilkuwarstwowego. To właśnie dzięki temu, papier toaletowy stał się bardziej komfortowy w użyciu, także dla dzieci. Na rynku dostępne są klasyczne papiery jednowarstwowe, ale także dwu, trzy, a nawet pięciowarstwowe. Rozszerzono także paletę kolorów oraz dodano możliwość kupienia papieru z ciekawym wzorem. Dzięki temu papier toaletowy przestał być nudny, nadając wnętrzu łazienki odrobiny polotu.

Papier toaletowy nadal można kupić na rolki, ale zdecydowanie bardziej praktycznym sposobem na jego przenoszenie oraz przechowywanie jest wyposażone w specjalną rączkę opakowanie zbiorcze, liczące od czterech do nawet 24 sztuk lub jeszcze więcej. Co producent to inna kombinacja. 


Papier toaletowy dla hoteli i domu


Dbanie o zachowanie odpowiedniej czystości toalet w pokojach hotelowych nie jest wcale prostym zadaniem. Nie tylko trzeba zadbać o zatrudnienie do tego osób sprzątających, ale też wyposażyć ich, jak i same toalety w potrzebne 
artykuły higieniczne. Jednym z takich bez wątpienia będzie dobry papier toaletowy, na który na pewno zwrócą uwagę goście. Właśnie dlatego papier toaletowy powinien cechować się miękkością i chłonnością, które zapewniają wysoki komfort użytkowania. 

Bardzo higieniczną i użyteczną opcją są dozowniki na papier toaletowy. Zapewniają one komfort użytkowania hotelowym gościom, który z pewnością jest dla nich kluczowy w utrzymaniu czystości. 

Jeśli zadbamy o nawet tak małe szczegóły pokroju papieru toaletowego, sprawi to, że goście zatrzymujący się w naszym hotelu znacznie chętniej będą go ponownie wybierać. 

Natomiast szukając odpowiedniego papieru toaletowego do domu, w głównej mierze skupiamy się na tym, aby jego użytkowanie było zarówno ekonomiczne, jak i też komfortowe. Przed jego zakupem warto też zapoznać się z umieszczonymi na jego opakowaniu informacjami. Wśród nich znajdziemy ilość warstw, długość i ilość rolek oraz czy jest on zapachowy. Są to elementy, które bez wątpienia wpływają na poziom utrzymania przez nas odpowiedniej higieny, dlatego też będziemy je ze sobą porównywać - w celu wyboru dobrego papieru toaletowego.

Takie produkty oprócz sklepów znajdziecie też w hurtowniach papieru toaletowego. Jedną z nich jest właśnie Biurfan, w którym oprócz samego papieru toaletowego, znajdziesz wiele innych produktów z działu - 
higiena i środki czystości. Od gąbek i ścierek po worki na odpady i ręczniki papierowe do rąk. Wszystko to wielu atrakcyjnych rodzajach, kolorach, którym jednocześnie przyświeca tak samo dobra cena. 

 

Ile papier toaletowy powinien mieć warstw – oto jest pytanie!

Zużycie papieru toaletowego związane jest z wieloma czynnikami. Jednym z nich jest liczba warstw tego artykułu higienicznego. Można więc zadać sobie pytanie: ile papier toaletowy powinien mieć warstw? Nie tak łatwo odpowiedzieć na to pytanie. Na pierwszy rzut oka, im więcej warstw – tym papier toaletowy będzie bardziej wydajny. Jednak może to wiązać się z wyższą ceną. Na szczęście na rynku można znaleźć tani papier toaletowy 3 warstwowy. Przy zakupie takiego papieru warto jednak zwrócić uwagę na jego długość, ponieważ pomimo 3 warstw może być krótszy niż pozostałe, a co  tym idzie  - nie starczy na długo. Niektóre marki np. Grasant oferują 2 warstwowy papier celulozowy, który ma aż 147 m Ten z pewnością posłuży długo, ze względu na to, że w rolce jest prawie 600 listków. Taki papier toaletowy nie będzie jednak poręczny, co może być istotne do domowego użytku, tym bardziej jeśli wśród domowników mamy dzieci. Papier toaletowy biały w małych rolkach to najlepsza propozycja do miejsc, gdzie zużycie tego produktu nie jest duże.

 

Papier toaletowy online – różne wielkości

Papier toaletowy to produkt, który występuje w wielu rozmiarach. Najbardziej popularne rolki to te najmniejsze, które zdecydowanie są najczęściej wybierane. Nic w tym dziwnego, idealnie pasują do podajników, które mamy w naszych domach. Jednym z najbardziej charakterystycznych jest papier toaletowy z misiem marki VelvetCare. Zaufanie do marki i jakość tego produktu to cechy, które sprawiają, że Polacy chętnie sięgają po ten artykuł higieniczny. Pozostałe rozmiary papieru toaletowego to jumbo i gigant. Takie rolki wykorzystuje się w miejscach, gdzie ich zużycie jest większe. Mowa tu o centrach handlowych, placówkach medycznych czy nawet miejscach pracy. Wówczas potrzebne są specjalne podajniki na papier toaletowy, które oferuje grono producentów. W dzisiejszych czasach wszystkie tego typu produkty możemy zamówić nie wychodząc z domu. Dodatkowo kupimy taki papier toaletowy tanio, ze względu na to, że sprzedaż internetowa generuje mniejsze koszty niż stacjonarna. Nie ulega wątpliwości, że to także rozwiązanie wygodne, gdyż nasze zakupy kurier dostarczy pod same drzwi.  

Jaki papier toaletowy wybrać?

Mogłoby się wydawać, że wybór papieru toaletowego to prosta sprawa. Wszystko zależy jednak od tego, na czym nam zależy. Jeśli największą uwagę zwracamy na cenę, warto wybrać tani papier toaletowy. W przypadku takich produktów liczba warstw może być niewielka, ale wcale nie oznacza to złej jakości artykułu higienicznego. Ekonomiczny jest przykładowo szary papier toaletowy Archivariusz, który powstaje z makulatury. Jest więc również produktem ekologicznym, a wybierając go dbamy o środowisko naturalne. Papier toaletowy premium np. Katrin to propozycja dla osób, które zwracają uwagę na grubość i ilość warstw w takim artykule. Taki papier ma zazwyczaj biały kolor, posiada tłoczenia i perforacje do odrywania kolejnych listków. Produkty do higieny wciąż są udoskonalane, pojawiają się również zupełnie nowe odmiany papieru toaletowego. Możemy do takich zaliczyć nawilżany papier toaletowy Stella Pack. Ten rodzaj jest szczególnie przydatny dla dzieci, gwarantuje odświeżenie i w przeciwieństwie do mokrych chusteczek można spłukać go w toalecie. 

Tani papier toaletowy producent

Najtańszy papier toaletowy to bez wątpienia ten makulaturowy. Wprawdzie jest dość sztywny i szorstki, ale całkowicie bezpieczny dla zdrowia. Nie zawiera zbędnej chemii, a dodatkowo do jego produkcji nie trzeba wycinać kolejnych drzew. Jeśli więc zwracasz uwagę na ochronę środowiska naturalnego, szary papier toaletowy będzie najlepszym wyborem. W latach 70 i 80 XX wieku taki artykuł higieniczny był produktem trudno dostępnym. Niekiedy trzeba było stać po niego w kolejce, więc szary papier toaletowy PRL pamięta doskonale. Aktualnie mamy dostęp do różnorakich artykułów higienicznych, nie zdając sobie sprawy, że kiedyś posiadanie takowych było przywilejem. Producenci oferują aktualnie nawet biały tani papier toaletowy, który jest delikatniejszy i bardziej komfortowy w użyciu. Taki zdecydowanie częściej poleca się dla dzieci, które mają skórę skłonną do podrażnień. Cena papieru toaletowego wcale nie musi być wysoka, aby spełniał on kryteria nawet najbardziej wymagających klientów.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie