Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Papier toaletowy

Papier toaletowy - rodzaje


Już nie od dziś producenci papieru toaletowego rozbudowują swoją ofertę w nowe produkty. Przechadzając się pomiędzy półkami w supermarkecie, czy też sklepie możemy zauważyć mnóstwo kolorowych opakowań papieru toaletowego - wykonanego z różnych materiałów. Zastanawiając się nad jego wyborem, pewnie nie raz zadawałeś sobie pytania: Czym one się od siebie różnią? Jaki będzie dla mnie najlepszy? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego tekstu znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

Odkąd tylko pamiętamy papier toaletowy, był nieodłącznym elementem wyposażenia każdej toalety. W dzisiejszych realiach dbania o poprawną higienę trudno jest wyobrazić sobie czasy, kiedy brakowało go w łazience. Taki okres był za czasów PRL, gdzie sprzedawano papier toaletowy na sznurku, którego trzeba było się naszukać, przeczesując wszystkie sklepy w całym mieście. Dzisiaj jest on praktycznie zapakowany w folię, a jego wybór ugina półki w wielu sklepach. Wachlarz wyboru rodzajów papieru toaletowego może przywrócić o zawrót głowy. Oprócz koloru możemy wybierać w wielu fakturach papieru, materiale, a nawet wykonanego na nim nadruku.

Pośród szerokiej oferty rynkowej możemy wyróżnić jego dwa podstawowe rodzaje, które dominują wśród wyborów konsumentów. Pierwszym z nich jest papier toaletowy makulaturowy. Produkt ten jest znany głównie jako szary papier toaletowy, a to ze względu na jego kolor, który wynika przez wykonywanie go z przetworzonych odpadów papierniczych - często bez dodatku wybielających środków chemicznych. Papier toaletowy z makulatury jest dość szorstki, lecz znacznie bardziej ekologiczny, ponieważ w jego produkcji nie cierpią żadne drzewa. Inaczej sprawa ma się w przypadku papieru toaletowego celulozowego, którego wytworzenie wymaga pochodzącej z drzew substancji - celulozy. Jest on zdecydowanie lepszej jakości niż poprzedni oraz komfortowy w użytkowaniu. Zawdzięcza to użytym warstwom na jednym listku - im jest ich więcej, tym papier toaletowy z celulozy jest bardziej wygodny i luksusowy.      

Część producentów papieru toaletowego ma w swojej ofercie papier zapachowy, zwykle pachnący w bardzo delikatny i subtelny sposób. Najczęściej spotykane zapachy papieru toaletowego to kombinacje kwiatowe z dodatkiem mięty lub aloesu. Zdarzają się też bardziej ekskluzywne produkty, które tak jak chusteczki - potrafią być nasączone balsamem lub innym środkiem pozytywnie wpływającym na naszą skórę.


Papier toaletowy - wzory i kolory


Oprócz wielkiego wyboru zapachów, grubości czy też materiałów, oferta toaletowego papieru bogata jest tak samo rozległa w przypadku wzorów i kolorów. Wyposażenie się w taki niestandardowy papier toaletowy bez wątpienia doda trochę życia i indywidualności do naszej łazienki, co jednocześnie sprawi, że będzie się nam z niej korzystać znacznie milej. Najczęściej wybieranymi przez konsumentów kolorami papieru toaletowego jest oczywiście klasyczny biały. Ale kroku mu nie ustępuje różowy papier toaletowy, który chętniej wybierają panie - a to ze względu na przyjemną dla ich oka barwę. 

Natomiast wśród mężczyzn swój wzrost popularności zalicza czarny papier toaletowy. Produkty w tym kolorze są ostatnio bestsellerem wśród innych. Towarzysząca mu opinia dobra luksusowego nakręca jego popularność, a samego prestiżu dodaje fakt, że jest on używany w najdroższych hotelach i restauracjach Paryża, Nowego Jorku, czy też Mediolanu.
Z tych powodów czarny papier toaletowy jest dość często kupowany na prezent - szczególnie dla osób lubiących luksus.

Tak naprawdę oferta barw papieru toaletowego mieści w sobie praktycznie wszystkie kolory tęczy. Nie gorzej bogata jest też oferta wzorów, w której nie brakuje zarówno prostych, jak i bardziej skomplikowanych kształtów. Każdy z nas nie raz na pewno widział wariant o szacie graficznej w kwiatki, ale istnieje też wiele innych - o których wcześniej nie miałeś pojęcia.

Jednym z takich wariantów jest papier toaletowy z misiem, który cieszy się popularnością wśród najmłodszych. W połączeniu z miękkością i ciekawym kolorem taki papier toaletowy dla dzieci, będzie dobrym sojusznikiem na drodze nauki dbania o prawidłową higienę. Interesującą i nieco zabawną opcją dla starszych użytkowników będzie papier toaletowy sudoku, który spełni swoją rolę zarówno na polu użyteczności, jak i też dostarczenia całkowicie nowych wrażeń.

Niektórzy producenci oferują nam papier toaletowy z własnym nadrukiem - na którym możemy, umieścić praktycznie co chcemy. Daje nam to naprawdę szeroki zakres zastosowań oraz niestandardowy pomysł na prezent - np. papier toaletowy 100 zł 
 

Papier toaletowy - cena hurtowa i szeroki wybór


Produkcja toaletowego papieru zmieniła się na przestrzeni lat, a ogromny wpływ na nią miały zmiany związane z podejściem do ekologii. Dla dużej części konsumentów materiał, z jakiego pochodzi papier, ma niebagatelne znaczenie. To właśnie dlatego duża część, dostępnych na rynku eko papierów toaletowych pochodzi z recyklingu bądź ze specjalnych upraw. Producenci starają się podkreślić ten fakt poprzez umieszczenie stosownych oznaczeń na opakowaniach.

Cena papieru toaletowego jest w gruncie rzeczy głównie kształtowana przez użyty w jego produkcji materiał, ilość warstw, kolor, a także to, czy jest on zapachowy. Tani papier toaletowy znajdziemy już w cenach nieprzekraczających nawet złotówki (za rolkę), lecz nie będzie to produkt, który nas w pełni zadowoli. Lepszym wyjściem dla naszej wygody będzie dołożenie trochę pieniędzy na zakup papieru toaletowego ze średniej półki. Ich cena kształtuje się od 1,50 złotego za rolkę i dzięki budowie z więcej niż jednej warstwy stają się bardziej komfortowym rozwiązaniem 


Komfort użytkowania i wysoka wydajność papierów toaletowych


Papier toaletowy jest jednym z tych produktów, które po prostu muszą być w toalecie. Bez względu na to, czy mówimy o naszym domu, czy firmie, papier toaletowy jest swoistym fundamentem, bez którego się nie obejdziemy. Wydaje się, że z racji swojego przeznaczenia papier toaletowy nie różni się specjalnie miedzy sobą. Nic bardziej mylnego. Prosty szary papier toaletowy odszedł do lamusa, ustępując miejsca różnym wariantom miękkiego i kilkuwarstwowego. To właśnie dzięki temu, papier toaletowy stał się bardziej komfortowy w użyciu, także dla dzieci. Na rynku dostępne są klasyczne papiery jednowarstwowe, ale także dwu, trzy, a nawet pięciowarstwowe. Rozszerzono także paletę kolorów oraz dodano możliwość kupienia papieru z ciekawym wzorem. Dzięki temu papier toaletowy przestał być nudny, nadając wnętrzu łazienki odrobiny polotu.

Papier toaletowy nadal można kupić na rolki, ale zdecydowanie bardziej praktycznym sposobem na jego przenoszenie oraz przechowywanie jest wyposażone w specjalną rączkę opakowanie zbiorcze, liczące od czterech do nawet 24 sztuk lub jeszcze więcej. Co producent to inna kombinacja. 


Papier toaletowy dla hoteli i domu


Dbanie o zachowanie odpowiedniej czystości toalet w pokojach hotelowych nie jest wcale prostym zadaniem. Nie tylko trzeba zadbać o zatrudnienie do tego osób sprzątających, ale też wyposażyć ich, jak i same toalety w potrzebne artykuły higieniczne. Jednym z takich bez wątpienia będzie dobry papier toaletowy, na który na pewno zwrócą uwagę goście. Właśnie dlatego papier toaletowy powinien cechować się miękkością i chłonnością, które zapewniają wysoki komfort użytkowania. 

Bardzo higieniczną i użyteczną opcją są dozowniki na papier toaletowy. Zapewniają one komfort użytkowania hotelowym gościom, który z pewnością jest dla nich kluczowy w utrzymaniu czystości. 

Jeśli zadbamy o nawet tak małe szczegóły pokroju papieru toaletowego, sprawi to, że goście zatrzymujący się w naszym hotelu znacznie chętniej będą go ponownie wybierać. 

Natomiast szukając odpowiedniego papieru toaletowego do domu, w głównej mierze skupiamy się na tym, aby jego użytkowanie było zarówno ekonomiczne, jak i też komfortowe. Przed jego zakupem warto też zapoznać się z umieszczonymi na jego opakowaniu informacjami. Wśród nich znajdziemy ilość warstw, długość i ilość rolek oraz czy jest on zapachowy. Są to elementy, które bez wątpienia wpływają na poziom utrzymania przez nas odpowiedniej higieny, dlatego też będziemy je ze sobą porównywać - w celu wyboru dobrego papieru toaletowego.

Takie produkty oprócz sklepów znajdziecie też w hurtowniach papieru toaletowego. Jedną z nich jest właśnie Biurfan, w którym oprócz samego papieru toaletowego, znajdziesz wiele innych produktów z działu - higiena i środki czystości. Od gąbek i ścierek po worki na odpady i ręczniki papierowe do rąk. Wszystko to wielu atrakcyjnych rodzajach, kolorach, którym jednocześnie przyświeca tak samo dobra cena. 
arrow_downward