Rękawiczki gospodarcze

Gumowe rękawice gospodarcze — wygoda i bezpieczeństwo

Jeszcze kilka lat temu używanie rękawiczek gospodarczych do sprzątania było uznawane za ekstrawagancję i przesadę. Życie udowodniło jak bardzo mylne było to przekonanie. Jego źródła trzeba upatrywać w czasach, kiedy większość środków używanych do sprzątania miało czysto naturalne źródło pochodzenia, co ograniczało ich wpływ na zdrowie i życie. Kolejnym powodem było po prostu… rzadsze sprzątanie. Rękawice to obecnie produkt pierwszej potrzeby. Trudno sobie wyobrazić sobie sprzątanie bez rękawic do zmywania czy gumowych rękawic kuchennych

Popularność rękawic gospodarczych miała też wpływ na ich dostępność i cenę. Znajdziemy je we wszystkich sklepach sprzedających chemię gospodarczą oraz produkty AGD czy 
produkty BHP ale nie tylko. 
 

Zalety rękawic gospodarczych

Nasza kultura, ale też zdrowy rozsądek i dbałość o higienę, wpłynęły na to, że sprzątamy częściej. Używamy też większej ilości detergentów oraz środków myjących, przez co narażamy nasze ręce na skutki uboczne ich działania. W przypadku profesjonalnych środków czyszczących, rękawice silikonowe ustrzegą nas przed zgubnym wpływem silnie skoncentrowanych  detergentów. Podobnie sprawa będzie miała się przy użyciu wybielaczy, środków do udrażniania rur oraz płyny do czyszczenia toalet. Właściwie trudno wyobrazić sobie pracę z tymi środkami bez odpowiedniego zabezpieczenia, które znajdziemy pośród rękawiczek gospodarczych.

Wyraźnie mocniejsze starzenie skóry, które zaobserwowano wobec osób które nie używają jest faktem. Ponadto dostrzeżono efekt wysuszenia skóry oraz mikrourazów spowodowanych kontaktem z chemią.
 

Zastosowanie rękawic gospodarczych

 
Najczęściej kontakt ze środkami chemicznymi mamy w czasie 
zmywania naczyń. Rękawiczki gospodarcze rozwiążą ten problem, ale też kolejny, czyli kontakt z resztkami jedzenia, które pozostają na talerzach. Oprócz funkcji ochronnej rękawiczki do zmywania pozwolą nam uniknąć prozaicznego zabrudzenia czy zamoczenia rąk.
 
Gumowe rękawice to rozwiązanie naszych problemów ze sprzątaniem kuchni i łazienki. To ważne aby stosować je szczególnie w przypadku kiedy używamy mleczek do czyszczenia oraz wybielaczy. Dzięki zastosowaniu rękawiczki gospodarczej mamy szansę wyeliminowania skutków obcowania z tymi substancjami. Pamiętajmy aby po dłuższym używaniu rękawic gumowych lub rękawic silikonowych, zastosować krem do rąk. Bez względu na swoją ochronne właściwości, rękawice gospodarcze będą powodować większe pocenie rąk. 
 
Prace w domu to jednak nie tylko sprzątanie i mycie. Rękawiczki gospodarcze pomogą nam także wtedy, kiedy zechcemy popracować w przydomowym ogródku. Zabezpieczą nas przed kontaktem z ziemią, niebezpiecznymi przedmiotami, nawozami czy ostrymi częściami roślin. Przydadzą się nam także przy wymianie 
worków na śmieci
 
Pomogą nam także kiedy zdecydujemy się na mycie auta czy roweru. Silikonowe rękawice do mycia samochodu, ustrzegą nas przed wilgocią i działaniem środków ułatwiających usunięcie brudu z karoserii czy kół. To znacznie zdrowsze ale i wygodniejsze. 
 

ROZMIARY NA KAŻDĄ DŁOŃ

Rękawice gospodarcze występują w kilku najpopularniejszych rozmiarach co pozwala dopasować je do wielkości naszej ręki. Wykonane z gumy lub lateksu, mogą występować w najróżniejszych kolorach, choć te do zmywania zwykle posiadają kolor żółty, a te dedykowane do ogrodów zielony. Nie jest to jednak obowiązująca zasada a współczesne rękawiczki do zmywania mogą występować dosłownie we wszystkich kolorach tęczy. Na rękawicach gospodarczych zaczęły się pojawiać także różnego rodzaju grafik, rysunków czy piktogramów. 

Ciekawym dodatkiem, ułatwiającym pracę są , często umieszczane na rękawicach, wypustki i pofałdowania których zadaniem jest spowodowanie lepszego uchwytu. Ma to ogromne znaczenie jeśli używamy rękawic gospodarczych w kontakcie z wodą. Dzięki nim, zyskamy po prostu lepszy chwyt. 

Sklep biurowy Biurfan posiada w swoim asortymencie duży wybór rękawic do sprzątania. To jeden z wiodących akcesoriów do sprzątania. Wśród wielu dostępnych środków do czystości i higieny, znajdziecie nasze propozycje środków czystości do biura.

RĘKAWICE GOSPODARCZE GRUBE

Rękawice gospodarcze to ochrona dłoni, która zapewnia komfortowa pracę w domu, ogrodzie i nie tylko. Mogą być wykonane z różnych materiałów, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Zazwyczaj posiadają chropowatą strukturę na części chwytnej przez co zyskują dobrą przyczepność.

Rękawice gospodarcze flokowane można z łatwością włożyć i zdjąć. To dzięki temu, że ich wnętrze jest pokryte pyłem bawełnianym (flokiem), który zapobiega poceniu się rąk podczas użytkowania. Rękawice gumowe są również odporne na rozciąganie, a do tego chronią dłonie przed detergentami i środkami piorącymi. Dlatego wykorzystuje się je w gospodarstwach domowych i podczas prac mechanicznych.

Solidne rękawice gumowe

O ile w domu nie musimy korzystać z rękawic ochronnych (chociaż powinniśmy), to w pracy jest to obligatoryjne. Gumowe rękawice są wymagane w wielu miejscach pracy, ponieważ nie tylko chronią, ale również pomagają podczas wykonywania obowiązków służbowych. Tak jest w przypadku firm sprzątających, które mają kontakt z różnymi detergentami i środkami chemicznymi. Gumowe rękawiczki odizolują ręce od środków, które mogłyby nie tylko wysuszyć, ale również uszkodzić skórę dłoni.

Pachnące rękawice gumowe

Korzystanie z rękawic gumowych nie należy do najprzyjemniejszych rzeczy. Dłonie po kontakcie z gumą charakterystycznie pachną i nie łatwo pozbyć się tego zapachu. Na szczęście wiele producentów oferuje pachnące rękawiczki gospodarcze gumowe co sprawia, że korzystanie z nich nie jest uciążliwe.  Taka ochrona dłoni może być wykorzystywana przy wykonywaniu różnych zajęć – w domu i w ogrodzie.

Rękawice gumowe pachnące zapewniają dobry chwyt i zazwyczaj posiadają wewnątrz wyściółkę, która zapobiega poceniu się dłoni. Po użyciu wystarczy wypłukać je w czystej wodzie i następnie wysuszyć. Takie rękawice ochronne gumowe można wykorzystywać wielokrotnie.

Rękawiczki jednorazowe - lateksowe, nitrylowe, winylowe

Wykonywanie niektórych zawodów wiąże się z tym, że należy stosować w pracy specjalną ochronę. Mowa tutaj o personelu medycznym, który podczas badań laboratoryjnych, zabiegów chirurgicznych czy w gabinetach lekarskich i diagnostycznych – powinien nosić jednorazowe rękawiczki.

W zależności od potrzeb mamy aktualnie kilka rodzajów rękawic ochronnych jednorazowych na rynku. Rękawiczki lateksowe to jedne z najbardziej popularnych, ale niestety część osób jest na lateks uczulona. Rękawiczki gumowe nitrylowe są za to nieco mniej elastyczne, ale również doskonale chronią przed wirusami. Rękawiczki winylowe są wykonane z PCV i są przyjazne dla skóry oraz bardzo wytrzymałe.

Rękawice do zadań specjalnych

Czy istnieją rękawice do zadań specjalnych? Z pewnością zaliczymy do nich te najbardziej wytrzymałe, przeznaczone do użytkowania w bardzo wymagających warunkach. Często wyposażone są w panele ochronne zabezpieczające kostki przed różnymi skutkami uderzeń czy otarć. Rękawice specjalne powinny przede wszystkim dobrze chronić dłonie. Przydają się podczas pracy w trudnych warunkach, ponieważ chronią przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Producenci wykorzystują do produkcji rękawic ochronnych specjalnych najwyższej jakości materiały i najnowsze technologie. Wykonują je z oddychających materiałów i wzbogacają specjalnymi antypoślizgowymi wstawkami. Zapewniają pewny chwyt i doskonale sprawdzają się podczas treningów np. na strzelnicy. Rękawice do zadań specjalnych to również te do prac w warsztacie samochodowym lub do majsterkowania.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie