Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Rękawiczki gospodarcze

Gumowe rękawice gospodarcze — wygoda i bezpieczeństwo

 
Jeszcze kilka lat temu używanie rękawiczek gospodarczych do sprzątania było uznawane za ekstrawagancję i przesadę. Życie udowodniło jak bardzo mylne było to przekonanie. Jego źródła trzeba upatrywać w czasach, kiedy większość środków używanych do sprzątania miało czysto naturalne źródło pochodzenia, co ograniczało ich wpływ na zdrowie i życie. Kolejnym powodem było po prostu… rzadsze sprzątanie. Rękawice to obecnie produkt pierwszej potrzeby. Trudno sobie wyobrazić sobie sprzątanie bez rękawic do zmywania czy gumowych rękawic kuchennych

Popularność rękawic gospodarczych miała też wpływ na ich dostępność i cenę. Znajdziemy je we wszystkich sklepach sprzedających chemię gospodarczą oraz produkty AGD czy produkty BHP ale nie tylko. 
 

Zalety rękawic gospodarczych

 
Nasza kultura, ale też zdrowy rozsądek i dbałość o higienę, wpłynęły na to, że sprzątamy częściej. Używamy też większej ilości detergentów oraz środków myjących, przez co narażamy nasze ręce na skutki uboczne ich działania. W przypadku profesjonalnych środków czyszczących, rękawice silikonowe ustrzegą nas przed zgubnym wpływem silnie skoncentrowanych  detergentów. Podobnie sprawa będzie miała się przy użyciu wybielaczy, środków do udrażniania rur oraz płyny do czyszczenia toalet. Właściwie trudno wyobrazić sobie pracę z tymi środkami bez odpowiedniego zabezpieczenia, które znajdziemy pośród rękawiczek gospodarczych.

Wyraźnie mocniejsze starzenie skóry, które zaobserwowano wobec osób które nie używają jest faktem. Ponadto dostrzeżono efekt wysuszenia skóry oraz mikrourazów spowodowanych kontaktem z chemią.
 

Zastosowanie rękawic gospodarczych

 
Najczęściej kontakt ze środkami chemicznymi mamy w czasie zmywania naczyń. Rękawiczki gospodarcze rozwiążą ten problem, ale też kolejny, czyli kontakt z resztkami jedzenia, które pozostają na talerzach. Oprócz funkcji ochronnej rękawiczki do zmywania pozwolą nam uniknąć prozaicznego zabrudzenia czy zamoczenia rąk.
 
Gumowe rękawice to rozwiązanie naszych problemów ze sprzątaniem kuchni i łazienki. To ważne aby stosować je szczególnie w przypadku kiedy używamy mleczek do czyszczenia oraz wybielaczy. Dzięki zastosowaniu rękawiczki gospodarczej mamy szansę wyeliminowania skutków obcowania z tymi substancjami. Pamiętajmy aby po dłuższym używaniu rękawic gumowych lub rękawic silikonowych, zastosować krem do rąk. Bez względu na swoją ochronne właściwości, rękawice gospodarcze będą powodować większe pocenie rąk. 
 
Prace w domu to jednak nie tylko sprzątanie i mycie. Rękawiczki gospodarcze pomogą nam także wtedy, kiedy zechcemy popracować w przydomowym ogródku. Zabezpieczą nas przed kontaktem z ziemią, niebezpiecznymi przedmiotami, nawozami czy ostrymi częściami roślin. Przydadzą się nam także przy wymianie worków na śmieci
 
Pomogą nam także kiedy zdecydujemy się na mycie auta czy roweru. Silikonowe rękawice do mycia samochodu, ustrzegą nas przed wilgocią i działaniem środków ułatwiających usunięcie brudu z karoserii czy kół. To znacznie zdrowsze ale i wygodniejsze. 
 

ROZMIARY NA KAŻDĄ DŁOŃ

 
Rękawice gospodarcze występują w kilku najpopularniejszych rozmiarach co pozwala dopasować je do wielkości naszej ręki. Wykonane z gumy lub lateksu, mogą występować w najróżniejszych kolorach, choć te do zmywania zwykle posiadają kolor żółty, a te dedykowane do ogrodów zielony. Nie jest to jednak obowiązująca zasada a współczesne rękawiczki do zmywania mogą występować dosłownie we wszystkich kolorach tęczy. Na rękawicach gospodarczych zaczęły się pojawiać także różnego rodzaju grafik, rysunków czy piktogramów. 

Ciekawym dodatkiem, ułatwiającym pracę są , często umieszczane na rękawicach, wypustki i pofałdowania których zadaniem jest spowodowanie lepszego uchwytu. Ma to ogromne znaczenie jeśli używamy rękawic gospodarczych w kontakcie z wodą. Dzięki nim, zyskamy po prostu lepszy chwyt. 

Sklep biurowy Biurfan posiada w swoim asortymencie duży wybór rękawic do sprzątania. To jeden z wiodących akcesoriów do sprzątania. Wśród wielu dostępnych środków do czystości i higieny, znajdziecie nasze propozycje środków czystości do biura.
arrow_downward