Ołówki automatyczne

OŁÓWEK AUTOMATYCZNY DLA KAŻDEGO


Ołówek automatyczny jest udaną próbą wprowadzenie tego narzędzia w dwudziesty pierwszy wiek. Ołówki z wymiennymi wkładami spełnią oczekiwania każdego kto na co dzień pracuje z produktami opartymi o użycie grafitu, ale też dzieciom i studentom.

Często brakowało zastępnika klasycznego ołówka, któremu nieustannie łamał się grafit w środku, czy końcówka. To z kolei wymagało skorzystania z temperówki, a w zależności od miejsca pracy - poszukiwania kosza na śmieci, by ścinki nie wylądowały na podłodze…

W dobie automatyzacji, która usprawnia działanie na każdym polu życia, na tapetę wzięto także produkty do kreślenia i szkicowania. W ten sposób doszło do stworzenia ołówka automatycznego, którego wysuwany wkład można - jak w długopisie automatycznym - schować po zakończeniu wykonanego zadania.
 

OŁÓWEK Z WYMIENNYMI WKŁADAMI


Działanie ołówka mechanicznego oparte jest na zastosowaniu wkładów grafitowych w różnych rozmiarach i grubościach. Mechanizm zastosowany w ołówku automatycznym przypomina ten który znamy z długopisów automatycznych.

Niektórzy obawiają się tego urządzenia ze względu na to, że nie wiedzą jak wymienić wkład w ołówku automatycznym. A proces ten jest tak naprawdę niezwykle intuicyjny i w dużej większości produktów pozostaje niezmienny:

  • Końcówkę należy odkręcić.
  • Nacisnąć przycisk znajdujący się na szczycie ołówka automatycznego.
  • Nowy grafit należy delikatnie umieścić uważając, by nie pękł.
  • Odwrotnie do czynności z kroku 1 dokręcić końcówkę.


Przycisk umieszczony na szczycie ołówka automatycznego reguluje zarówno wysuwanie, jak i wsuwanie wkładu grafitowego. Dzięki temu, w przeciwieństwie do zwykłego ołówka, zyskujemy gwarancję że zawszę będziemy pracować ostrym elementem rysika do ołówka. Eliminuje to konieczność ostrzenia ołówka, a co za tym idzie nie będziemy już potrzebować temperówki vel strugaczki, choć należy pamiętać o zapasie wymiennych wkładów. Na całe szczęście niektóre z produktów dostępnych na rynku posiadają specjalne bębenki do przechowania zapasów. Korzystanie z ołówka mechanicznego powoduje także, że radykalnie spada prawdopodobieństwo, że pobrudzimy się grafitem, bądź ścinkami.
 

JAKI OŁÓWEK AUTOMATYCZNY WYBRAĆ?


Ołówek automatyczny marki Parker uchodzi na wzór podejścia ergonomicznego. Konstrukcja ołówka mechanicznego pozwala bowiem na zastosowanie w nim wszystkich rozwiązań ergonomicznych które do tej pory zarezerwowane były raczej dla innych artykułów piśmienniczych. Te funkcjonalności pozwalają na dłuższą i wygodniejszą pracę ołówkiem automatycznym, co ma niebagatelne znacznie w przypadku przygotowywania czasochłonnych rysunków technicznych i projektów.

Drobne dodatki w postaci gumowej nakładki ułatwiającej chwyt, czy specjalny kształt korpusu ołówka mechanicznego, dają pewniejszy chwyt. Ponadto szeroka gama kolorystyczna obudowy dostępnych produktów, jak i wielkość grafitu sprawia, że każdy klient znajdzie produkt idealny dla swoich potrzeb.

Lepsze panowanie nad ołówkiem automatycznym to sposób na większą precyzję i dokładność wykonywanego rysunku, bądź szkicu, jednakże warto też przemyśleć swój zakup. W przypadku poszukiwania produktu do “sprawdzenia czy warto” warto zainteresować się tańszymi zamiennikami w hurtowni artykułów biurowych Biurfan.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie