Papier ozdobny, wizytówkowy

PAPIER OZDOBNY NA WIELE OKAZJI

 
Są okazje, gdy użycie klasycznego papieru biurowego o niższej gramaturze po prostu nie przystoi. Jeśli zależy nam na podkreśleniu ważności danej osoby lub uroczystości, ważnym jest abyśmy dali temu wyraz stosując odpowiednie produkty. Papier ozdobny, jest świetnym nośnikiem, jeśli chodzi zaproszenia na ślub, dyplomy, certyfikaty czy wizytówki, nadając im odpowiednią rangę. Użycie zwykłego papieru ksero, może zostać odebrane, jako afront wobec osoby, dla której przygotowujemy stosowny wydruk.
 

KARTON WIZYTÓWKOWY - GRAMATURA

 
Kartki ozdobne i kartony wizytówkowe charakteryzują się większą gramaturą papieru, która nadaje in większej sztywności. Spektrum gramatury jest bardzo szerokie i kończy się na ozdobnym kartonie. Podobnie jak z gramaturą, rzecz ma się z kolorami. Tutaj również wybór organiczna jedynie nasz wyobraźnia, przyjmuje się jednak, że w przypadku bardziej oficjalnych zastosowań, powinno wybierać się bardziej klasyczne, stonowane kolory. Wraz z kolorami, pojawia się kwestia faktury papieru ozdobnego. Szczególnie jeśli chodzi o karton i papier wizytówkowy i zaproszenia, możliwości wyboru są duże.
 

PAPIER WIZYTÓWKOWY – CO TO JEST?


Papier wizytówkowy to idealny materiał w pracach dekoratorskich i DIY (z ang.: zrób to sam). Jak sama nazwa wskazuje, najczęściej jednak pojawia się w formie wizytówki. Szukając sposobu na eleganckie wykończenie swojej osoby nie ma lepszego wyjścia, niż dobór odpowiedniego papieru wizytówkowego i naniesienie na niego swoich danych osobowych oraz kontaktowych. Zastanawiając się nad formatem, najlepiej pomyśleć zawczasu i nabyć papier wizytówkowy A4 lub karton ozdobny A4. Najważniejszą informacją dla wszystkich wahających się nad zakupem, warto podkreślić, że papier ozdobny bez problemu można włożyć do drukarki! Dzięki temu można uniknąć poszukiwań odpowiedniej drukarni i wykonać wymarzoną wizytówkę we własnym zakresie.
 

KARTON WIZYTÓWKOWY - GRAMATURA


Papier wizytówkowy
i kartony ozdobne A4 charakteryzują się większą gramaturą papieru, która nadaje im większej sztywności. Spektrum gramatury jest bardzo szerokie. Podobnie jak z gramaturą, rzecz ma się z kolorami. Tutaj również wybór organiczna jedynie nasza wyobraźnia. Przyjmuje się jednak, że w przypadku bardziej oficjalnych zastosowań, powinno wybierać się bardziej klasyczne, stonowane kolory. Wraz z kolorami, pojawia się kwestia faktury papieru ozdobnego. Szczególnie jeśli chodzi o karton ozdobny A4 i papier wizytówkowy i zaproszenia, możliwości wyboru są duże.

 

PAPIER WIZYTÓWKOWY I OZDOBNY

 
Mimo iż tradycja pisania listów została wyparta przez pocztę elektroczniną, nadal popularną formą złożenia podziękowań są uroczyste listy, do których przyda się nam specjalny ozdobny papier. Taki list z pewnością pozostawi dobre wrażenie i niejednokrotnie zostanie zachowany na dłużej przez obdarowaną osobę.

Papier ozdobny może z powodzeniem zostać wykorzystany do przygotowania dyplomów dla uczestników konkursów lub zawodów sportowych. Wystarczy dobra drukarka i zamiast kupować gotowe wzory, będziemy mogli zrobić samemu dyplom, na którym nam najbardziej zależy.

W ofercie sklepu i hurtowni artykułów biurowych i papierniczych BiurFan dostępne są także inne artykuły papiernicze producentów takich jak: Argo, czy Galeria Papieru. Oprócz papieru ozdobnego i kartonów wizytówkowywch posiadamy również papier do ploterapapier satynowany, papier ksero, papiery fotograficzne, bloki biurowe oraz papier komputerowy.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie