Wkłady do długopisów

WKŁADY DO DŁUGOPISÓW - RODZAJE


Tak, jak nie ma klasy bez uczniów, zupy bez wody, czy Yoko Ono bez Lennona, tak nie ma długopisu bez wkładu. Bez tego małego nośnika tuszu pozostaje nam sama obudowa, która jest zbędna. Zawsze warto mieć pod ręką zapas, jednak jeśli jest inaczej, bezproblemowo znajdzie się sklep sprzedający artykuły piśmiennicze. Zanim jednak przystąpi się do zakupu, należy ustalić jakie wkłady do długopisów są potrzebne.

Kolor czerwony nikomu nie kojarzy się zbyt dobrze, aczkolwiek jednoznacznie. Przeznaczony jest dla nauczycieli, którzy nim właśnie zaznaczają błędy i wpisują uwagi do dziennika lub zeszytu. Niejednokrotnie korzysta się z niego również w domu, zapisując na karteczce przyczepianej do tablicy ważne informacje - potrzeba nabycia teczki skórzanej, brak cukinii do leczo, kończąca się folia do laminacji… Dzięki zanotowaniu z wykorzystaniem czerwonego wkładu do długopisu nic nie umknie uwadze.

Jednymi z najpopularniejszych kolorów na rynku są jednak czarny i niebieski. Wszystko naturalnie ze względu na uczniów i studentów, którzy przy ogromie lekcji i notatek szybko kończą, a przez to wymieniają kolejne wkłady do długopisów. Ponadto są to kolory, do których większość osób jest przyzwyczajona pisać.
 

JAKIEJ MARKI WKŁADY DO DŁUGOPISÓW WYBRAĆ?


Posiadacze tanich długopisów wkłady znajdą praktycznie wszędzie. Inaczej sprawa ma się z użytkownikami sprzętów takich producentów, jak na przykład Parker, czy Zenith. Tu wkłady do długopisów są bardziej specjalistyczne i starczają na dłużej. Tak dosłownie, jak i w przenośni, bo przykładowo linia pisania długopisu automatycznego Zenith 60 wynosi 4500 m.

Równie istotnym faktem jest to, czy posiadamy długopis z wkładem żelowym, czy tradycyjnym. Zarówno pierwsze, jak i drugie znajdą swoich fanów i przeciwników. Warto mieć oba w zanadrzu, ponieważ posiadają pewne unikatowe cechy, które mogą się przydać w zależności od sytuacji.

W kwestii wyboru marki wkładów do długopisu dobrze jest zapoznać się z opisem produktu. Ponadto najlepiej własnoręcznie przetestować kilka z nich, aby mieć perspektywę i móc zdecydować się na tą najbardziej odpowiadającą.
 

CZY ZMIANA WKŁADU DO DŁUGOPISU JEST TRUDNA?


Wymiana wkładu do długopisu to jedna z najprostszych czynności, jaką można sobie wyobrazić. Wystarczy odkręcić końcówkę od korpusu długopisu, wyjąć (jeśli wciąż tam jest) stary wkład, umieścić nowy, a na koniec ponownie przykręcić końcówkę do korpusu. Następnie można się cieszyć nowym wkładem do długopisu, aczkolwiek najlepiej rozpocząć od kilku testowych linii, zanim przejdziemy do kaligrafii.

Warto też zaznaczyć, że do bardziej skomplikowanych w budowie długopisów bez problemu znaleźć można instrukcje wideo, bądź tekstowe po wpisaniu nazwy modelu w wyszukiwarce internetowej.
 

GDZIE KUPIĆ TANIE WKŁADY DO DŁUGOPISÓW - NAJLEPSZEJ JAKOŚCI TUSZE DO DŁUGOPISÓW W NASZEJ OFERCIE ONLINE!


Tak tańsze, jak i te droższe wkłady do długopisów znajdują się w szerokiej ofercie hurtowni biurowej Biurfan. Oprócz wspomnianych akcesoriów producentów Parker i Zenith, Biurfan oferuje również produkty takich firm, jak Pentel, Rystor, Pilot czy Uni Online.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie