Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Taśmy pakowe i sznurki

TAŚMY PAKOWE I SZNURKI


Branża e-commerce przeżywa teraz swój złoty okres, a jej symbolem stała się taśma pakowa brązowa, produkt dzięki któremu miliony paczek mogło zostać odpowiednio zabezpieczonych i przygotowanych do wysyłki. Od momentu pierwszego masowego użycia taśma pakowa przeżyła wielką ewolucję, która stała się jedną wielką gałęzią tych produktów wśród artykułów biurowych.

Podstawowy podział w asortymencie klejących taśm pakowych prowadzi przez kategorie użytego środka klejącego. Najbardziej popularne na rynku taśmy pakunkowe pokryte są wodnym klejem akrylowym. Do stosowania na małą skalę, w sprzyjających warunkach atmosferycznych, ten sposób zabezpieczenia przesyłki w zupełności wystarczy. Należy jednak pamiętać, że użyty w taśmie klej zadziała znacznie lepiej na śliskiej powierzchni.

Drugą kategorią są taśmy w których jako środka klejącego użyto kauczuku syntetycznego, który w opinii osób korzystających z tego rodzaju taśm znaczenie lepiej radzi sobie w trzymaniu sklejanej powierzchni. Najwyżej oceniane są taśmy pakowe, w których wykorzystano klej z kauczuku naturalnego. To właśnie te taśmy klejące mają najmocniejsze trzymanie z racji wykorzystanego materiału. Oprócz tego posiadają szereg innych właściwości m.in. są odporne na wilgoć oraz zmiany temperatury. 
 

SZEROKI WYBÓR TAŚM PAKOWYCH 


Kolejną ważną cechą, którą różnią się między sobą taśmy pakowe, jest ich kolor. Taśmy klejące pakowe mogą być: przezroczyste, brązowe, czerwone, niebieskie, białe, czarne, zielone, pomarańczowe lub żółte. Na rynku pojawiły się także taśmy pakowe na których istnieje możliwość zamówienia własnego unikalnego wzoru np. z nazwą firmy w celu zindywidualizowania akcesoriów do pakowania paczek.

Jedną z najbardziej rozpowszechnionych i dystrybuowanych jest taśma pakowa brązowa. “Wygrywa” ona z konkurentkami ze względu na swoją wielozadaniowość. Zapakowanie kartonów do przeprowadzki? Wielkogabarytowa przesyłka? Potrzeba szybkiego i skutecznego połączenia dwóch elementów bez względu na wygląd estetyczny? W tym wszystkim pomoże właśnie brązowa taśma pakowa, którą otrzymamy niemal w każdym sklepie.

Gdy jednak przychodzi do zapakowania prezentu na święta, czy urodziny, bądź sklejenia elementu z maksymalnie zachowaną estetyką przedmiotu, jest tylko jedno wyjście. Nazywa się taśma przezroczysta pakowa i tak naprawdę już sama nazwa odpowiada na pytanie, skąd taka nazwa.
 

SZNURKI PAKOWE - ALTERNATYWA DLA TAŚMY PAKOWEJ


Mimo, że taśma pakowa dominuje wyraźnie na rynku środków do pakowania, klasyczny sznurek jutowy nadal pozostaje w użyciu. W ostatnim czasie wśród zalet tego produktu na czoło wysuwa się kwestia ekologiczności tego produktu. Ze względu na dominujący składnik stosowany przy wytwórstwie (tkaninę jutę), sznurki te kojarzone są z wieloma zastosowaniami. Sama roślina, a w zasadzie jej odpadki, zastosowanie znajdują w przemyśle papierniczym.
 

TAŚMY PAKOWE - RODZAJE


Istotną kwestią jest to, iż taśmy pakowe same w sobie tak naprawdę są przezroczyste. Wszystko przez to, że użyte w nich folie są transparentne. To dopiero zawarty w nich klej wpływa na ich kolor.

Często spotykanym łącznikiem jest tak zwany hot-melt, czyli klej termotopliwy. Aktywuje się on mianowicie pod wpływem podwyższonej temperatury. Często też znajduje się go pod postacią tak zwanego “gorącego kleju” w pistolecie.

Często także można spotkać w przeróżnych taśmach pakowych wykorzystanie  między innymi akrylu, kauczuku syntetycznego, bądź też naturalnego. Są to zdecydowanie najbardziej popularne kleje, przede wszystkim ze względu na swoją cenę.
 

TAŚMY PAKOWE - SZEROKI WYBÓR


Choć w teorii szare taśmy pakowe to element zawsze obecny w biurku. W praktyce nie wszyscy uważają to za konieczność podczas kompletowania wyposażenia biura. Korzystając z wieloletniego doświadczenia w branży biurowo-serwisowej i znając potrzeby klienteli, hurtownia artykułów papierniczych Biurfan posiada szeroki wybór zarówno taśm pakowych brązowych, jak i innych. Bez konieczności wychodzenia z domu w kilka kliknięć można zapewnić sobie spokój poprzez uzupełnienie zapasów potrzebnych w codziennej pracy produktów.

arrow_downward