Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Gilotyny i trymery

GILOTYNY DO PAPIERU - CO TO WŁAŚCIWIE JEST? 

Gilotyna do papieru to narzędzie służące głównie do cięcia. Umożliwia przycięcie papieru z doskonałą precyzją. Jednocześnie bezproblemowo można uciąć więcej niż jeden dokument. Najpopularniejszym rozwiązaniem są urządzenia mniejsze i co za tym idzie - tańsze. Służą one do prostych zadań domowych, gdzie nakład materiału jest niewielki. Jednorazowo za pomocą gilotyny do papieru jesteśmy w stanie przyciąć zazwyczaj od 5 do 20 kartek.
 

JAKIE GILOTYNY BIUROWE BĘDĄ NAJLEPSZE?

Biurowa gilotyna do papieru powinna być trwała i wykonana porządnie. Nieco droższe urządzenia biurowe wykonane są zazwyczaj z lepszych materiałów. Blat jest wykonany z metalu, co stanowi solidniejsze rozwiązanie niż w przypadku tworzyw sztucznych. Narzędzia tej klasy pozwalają na długą pracę, a wydajność przy jednym cięciu wynosi od 20 do 50 arkuszy. Najczęściej są to modele z dociskiem automatycznym lub dźwigniowym, co zdecydowanie ułatwia pracę i pozwala na oszczędność czasu.

Inną grupę stanowią gilotyny do zadań specjalnych. Przedstawiane są jako gilotyny introligatorskie lub poligraficzne dla firm i zakładów usługowych. Najdroższe z modeli posiadają napęd docisku elektromechaniczny, który pozwala na automatyczne cięcie. To produkty o ogromnej wydajności i są w stanie przeciąć nawet całą ryzę papieru (500 kartek). Jest to rozwiązanie polecane przy pracy z dużą ilością dokumentów, ulotek, wizytówek itp.
 

GILOTYNA BIUROWA I JEJ ZALETY 

Szukając odpowiedniego wyposażenie do naszego biura, bierzemy pod uwagę wiele aspektów. Między innymi jakie czynności będą wykonywane i jak często będziemy korzystać z danych produktów. W każdym biurze niezbędnym elementem są nożyczki do papieru. To zdecydowanie artykuł biurowy przydatny do drobnych prac, nawet kreatywnych. Jednak w przypadku kiedy zależy nam na precyzji – lepiej wybrać gilotynę do papieru.

To nie jedyna zaleta tego artykułu do biura. Za pomocą gilotyny możemy bardzo szybko odciąć niechciany fragment kartki. Duże ostrze i specjalnie skonstruowany mechanizm pozwala na błyskawiczne przycięcie papieru. Dodatkowo gilotyna biurowa może potraktować ostrzem do 100 arkuszy.

Nie ma co ukrywać, że do zalet gilotyny zaliczymy wygodę i funkcjonalność. Urządzenia, które są dobrej jakości posiadają wygodny, ergonomiczny uchwyt, dzięki czemu nawet duża ilość kartek nie stanowi problemu dla gilotyny i nie powoduje dyskomfortu dla naszych dłoni.

GILOTYNA DO PAPIERU - PRECYZYJNE CIĘCIE PAPIERU 

Gilotyna do cięcia papieru – dlaczego po nią sięgamy? Odpowiedź jest bardzo prosta – umożliwia otrzymanie estetycznie wyglądających arkuszy nawet jeśli wymagają odcięcia wielu fragmentów kartki. Taka obcinarka do papieru posiada duże ostrze i odpowiednią budowę gilotyny – co pozwala na precyzyjne, proste cięcie bez nieeleganckich śladów.

Zdarza się, że potrzebujemy odciąć niewielki fragment kartki i wtedy gilotyna do papieru A4 będzie nieocenioną pomocą. Pozwoli na odcięcie nawet wąskich pasków, bez konieczności zniszczenia, czy podarcia kartki. Profesjonalna gilotyna do papieru dodatkowo posiada ograniczniki oraz blokady formatu co umożliwia równe ułożenie papieru oraz regulację cięcia. Tego typu rozwiązania zwiększają bezpieczeństwo podczas użytkowania takiego urządzenia. Przy każdym sprzęcie, które posiada ostrze ważne jest, aby zachować wszelkie środki ostrożności. Producenci robią wszystko, by gilotyna do cięcia papieru ręczna była jak najbardziej bezpieczna.  

JAK DZIAŁA GILOTYNKA DO PAPIERU?

Prowadzisz sprzedaż wysyłkową? Mamy rozwiązanie, które zdecydowanie przyspieszy procesy związane z wysyłką. Każde działanie, które związane jest z cięciem kartek i nie tylko – można wykonać z pomocą gilotynki do papieru. Etykiety, podziękowania za zakupy – ważne jest, aby takie dodatki do paczek były przycięte estetycznie i prosto. Obcinarka do kartek poradzi sobie świetnie z takim zadaniem.

Co więcej, aby dostosować opakowania do produktów, które się w nich znajdują można użyć gilotyny do tektury. W szybki i prosty sposób przytniesz kawałek kartonu i zmniejszysz go do odpowiedniej wielkości.  Ale jak właściwie działa gilotyna do cięcia papieru? Wyposażona jest w wymienne ostrze – wykonane ze stali, dzięki czemu mamy zapewnioną długotrwałą jakość cięcia. Aby urządzenie trzymało się w jednym miejscu, posiada antypoślizgowe nóżki, które zapobiegają przemieszczaniu się. Wystarczy umieścić kartkę papieru nad ostrzem i wykonać cięcie w wybranym miejscu. Jednym ruchem otrzymujemy odpowiednio przycięte kartki.

 

GILOTYNY DO PAPIERU - PARAMETRY, NA KTÓRE WARTO ZWRACAĆ UWAGĘ PRZY WYBORZE IDEALNEJ

Choć sam zakup wydaje się być prostym, warto przyjrzeć się kilku specyfikacjom przed nabyciem gilotyny. Są to:

  • długość cięcia,

  • wydajność przy jednym cięciu,

  • rodzaj docisku – ręczny, dźwigniowy (specjalna dźwignia uciska na listwę dociskającą) i automatyczny (uciska listwę razem z ruchem rączki z ostrzem).

TRYMERY DO PAPIERU - CO TO JEST?

Poza opisanym asortymentem w sprzedaży posiadamy urządzenia dopełniające gilotyny. Są to trymery, które spełniają taką samą funkcję, ale posiadają również kilka różnic.
Przede wszystkim sprawdzają się, gdy istotna jest większa precyzja cięcia. Ostrze znajdujące się na ruchomej głowicy przesuwa się wzdłuż ciętego papieru i dzieli go na dwie części jak 
nożyczki. Dokładność akcji wpływa jednak na ograniczoną liczbę arkuszy, na których można operować. Ich ilość spada wówczas do kilku.
 

CZYM RÓŻNIĄ SIĘ TRYMERY OD GILOTYN?

Trymer w porównaniu do gilotyny, poprzez swoją budowę, łatwiej jest przystosować do wymaganego formatu do cięcia. W przypadku gilotyny biurowej należałoby między innymi powiększyć roboczy blat. Kolejnym aspektem jest sposób działania obu urządzeń, a konkretniej mechanizmu. Trymer to urządzenie, które nadaje się głównie do miejsc, w których ilość arkuszy do cięcia jest niewielka, ale wymagana jest precyzja w ich przecięciu. Gilotyna do papieru korzysta z siły nacisku, przez co może przeciąć nawet całą ryzę papieru. Dodatkowo wyposażona jest w stojak, co pozwala na wygodniejszą długotrwałą pracę.
 

TRYMER DO PAPIERU - NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ PODCZAS ZAKUPU? 

Szeroki wybór asortymentu do biura jaki mamy aktualnie na rynku może powodować problem z wyborem konkretnego produktu. Trymery mogą różnić się od siebie chociaż wydaje się, że to tylko obcinarka do papieru.  Jeśli nie będzie to produkt pierwszej potrzeby, z którego będziemy korzystać sporadycznie – można postawić na rozwiązania budżetowe, np. mniejsze gilotynki do biura.  Nie ważne jaki rozmiar będzie miał nasz trymer do kartek – ostrze pozwoli na precyzyjne przycięcie nawet sporej ilości arkuszy. Ciekawym rozwiązaniem są trymery do papieru, które wykonują faliste cięcia, czy fałdowanie. Tak obrobione kartki mogą stanowić ciekawe uzupełnienie prac plastycznych, kartek urodzinowych i świątecznych. Świadczy to więc o tym, że trymer A4 przyda się również w domu. W firmach, gdzie wykorzystujemy większe arkusze, bardzo przydatny jest trymer do papieru A3. Użytkowanie takiego urządzenia jest w pełni bezpieczne, dodatkowo to lekki i poręczny sprzęt.

JAKIE TRYMERY DO CIĘCIA PAPIERU WYBRAĆ?

Asortyment sklepu biurowego Biurfan posiada obcinarki krążkowe, trymerygilotyny do papieru oraz stojaki do gilotyn takich producentów jak: OpusArgoFellowes. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, gdzie z łatwością znajdą Państwo wyposażenie biura.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie