Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Wentylatory

Wentylatory stojące - sposób na upalne dni


Przebywanie w gorących pomieszczeniach nie jest przyjemne dla osób przyzwyczajonych do zmiennego klimatu. Kiedy latem w biurze nie ma klimatyzacji, cierpią na tym wszyscy pracownicy. Na całe szczęście wymyślono mniej inwazyjne i tańsze rozwiązanie tego problemu - wentylatory pokojowe. W porównaniu do systemów klimatyzacyjnych, które kosztują niemałą fortunę, tanie wiatraki stojące stanowią znakomitą alternatywę.

Dzięki temu prostemu urządzeniu, do którego uruchomienia tak naprawdę wystarczy gniazdko z prądem, można ulżyć wszystkim, którzy znajdują się w biurze. Wentylator podłogowy stojący, w zależności od modelu, składa się z kilku części, które należy ze sobą złożyć. Jest to informacja istotna dla mniejszych biur. W przypadku miejsc, gdzie przestrzeń jest ograniczona, na okres jesienno-zimowy, gdy temperatura spada, urządzenie można rozkręcić i schować, robiąc w ten sposób pole na inne sprzęty 
wyposażenia biurowego.
 

Wentylator pokojowy - jaki wybrać?


Decyzja o wyborze wentylatora pokojowego może okazać się być niezwykle skomplikowana. Wpływ na to ma wiele zmiennych od czysto technicznych po te związane z ekologią.

Przede wszystkim, jak zazwyczaj jest rekomendowane, warto jest wdrożyć się w szczegóły opisy i przetestować urządzenie. Nie każdy wentylator stojący jest cichy, a to często jest wymóg klientów poszukujących tego produktu. Brak rozpraszaczy ma bezpośrednie przełożenie na jakość pracy.

Kolejnym istotnym punktem jest średnica śmigła, czyli kręcącej się części. Tani wentylator pokojowy o dużej mocy, ale niewielkim śmigle nie spełni niczyich oczekiwań. A skoro o mocy mowa, to ona wraz z wydajnością ma przełożenie na efektywność urządzenia. Ta zazwyczaj wynosi od 40. do 70 W.

Regulacja prędkości to również bardzo istotny element. Nie ma co ukrywać, że każdy indywidualnie ma własne preferencje co do temperatury w biurze. Stojący wentylator biurowy powinien mieć co najmniej 3 stopnie prędkości, by mieć pole do wypracowania konsensusu.
 

Dobry wentylator biurowy


Jak zostało wspomniane na samym początku, dobry wentylator biurowy jest o wiele tańszą opcją od systemów klimatyzacyjnych. Te często wiążą się z wysokimi kosztami i to nie tylko w montażu. Niejednokrotnie zdarzyć się może, że do tego potrzebny będzie remont, aby wszystkie elementy zostały prawidłowo ułożone.

Ponadto takie systemy pobierają o wiele więcej energii, niż stojące wiatraki pokojowe. Te, jak zostało opisane punkt wyżej, zużywają jej zdecydowanie mniej. Nawet co lepsze urządzenia nie mają aż takich poborów, a najczęściej spotykaną liczbą watów jest pięćdziesiąt.

Należy też podkreślić, że dobry wentylator biurowy nie musi kosztować fortuny. Warto zainteresować się opisem i specyfikacją każdego produktu, aby podjęta decyzja była rozwiązaniem nie tylko na najbliższy okres letni, lecz także by można było z niej skorzystać w późniejszym czasie. To proekologiczne podejście zostanie odebrane pozytywnie przez pracowników, ale również przez osoby inwestujące, czy też pojawiające się jako klienci.
 

Czy warto wybrać cichy wiatrak stojący?


Wiele zależy od tego, do jakiego miejsca poszukiwany jest sprzęt. Wiatraki stojące przeważnie nie wytwarzają hałasu pokroju startującego odrzutowca, jednakże wrażliwe słuchowo osoby mogłyby odbierać w ten sposób działanie urządzenia.

Cichy wentylator biurowy na pewno sprawdzi się w miejscu, w którym praca wymaga skupienia. Uzupełniając kolejne komórki w Excelu nie można sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd. Jeden źle wstawiony znak, błędna cyfra, omsknięcie w wyborze funkcji - to wszystko może zaważyć na niepoprawnie wykonanym rozliczeniu, co z kolei może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Nie inaczej jest przy pracy w biurze obsłudze klienta. Wentylator pokojowy cichy nie tylko\ da pracownikowi upragnioną ulgę w gorące dni, przez co poprawią się morale, lecz także nie będzie hałasował podczas telefonicznego wyjaśniania statusu zamówienia. Warto też zainwestować w 
nawilżacze i oczyszczacze powietrza, które o ile nie są podstawowymi urządzeniami biurowymi, o tyle dodatkowo wspomogą codzienną pracę w biurze.

Stojący wiatrak w pomieszczeniu o dużej przestrzeni również nie powinien być przesadnie\ hałaśliwy. Choć dźwięk się bardziej rozchodzi, może to wciąż wywołać dyskomfort wśród niektórych pracowników - zwłaszcza tych, którzy siedzą bliżej urządzenia.
 

Czym się wyróżnia wiatrak biurkowy?

Wiatrak biurkowy to charakterystyczne urządzenie, które można znaleźć niemal w każdym miejscu pracy. Chociaż w dzisiejszych czasach, wiele firm decyduje się na klimatyzację – nie w każdym miejscu można ją zamontować. Wentylator biurowy w takiej sytuacji jest nieocenioną pomocą. Poza tym nie każdy jest zwolennikiem klimatyzacji, ponieważ źle ustawiona temperatura może wychłodzić organizm i doprowadzić do przeziębienia. Ustawienie klimatyzacji pod kilka osób pracujących w biurze jest więc trudne, ponieważ każdy może inaczej odczuwać temperaturę. A gdy jednej osobie jest za zimno, a drugiej za gorąco – nie tak łatwo znaleźć wspólne rozwiązanie. Dlatego warto zastanowić się nad wiatrakiem na biurko.

Każdy z pracowników będzie mógł dowolnie ustawiać wentylator i w razie czego skieruje nawiew powietrza w inną stronę. Wiatrak biurkowy jest opcją atrakcyjną cenowo, nie zajmuje wiele miejsca i charakteryzuje się zróżnicowanym designem. Wybierając odpowiedni model wentylatora biurkowego masz możliwość dopasować go do wystroju wnętrza. 

 

Wentylator stojący, podłogowy, kolumnowy – do biura i domu

Wiatrak do biura to urządzenie z pozoru mało skomplikowane, ale występuje w wielu rożnych rodzajach. W zależności od Twoich potrzeb możesz wybrać:

Wentylatory stojące (wentylator podłogowy, wentylator kolumnowy)

Wentylatory biurkowe

Wiatraki na blat są niewielkie i można znaleźć na nie miejsce niemal w każdym pomieszczeniu. Wentylator stojący i kolumnowy różnią się od siebie przede wszystkim pod względem estetycznym, ponieważ te kolumnowe są mniejsze i łatwiej je wkomponować w wystrój wnętrza.

Wiatraki znajdują zastosowanie w wielu miejscach, a nie tylko w pracy. Tego typu sprzęty można wykorzystać również w domu. Wiatraki są zróżnicowane pod względem ceny i designu. Tanie wentylatory pokojowe wcale nie muszą odstawać jakością od tych droższych. Producenci wprowadzają na rynek coraz to nowsze modele wiatraków biurowych i wiele z tych atrakcyjnych cenowo jest jednocześnie świetnej jakości.

 

Dobry wentylator do biur

Jaki powinien być dobry wentylator do biur ? Z pewnością niezawodny i bardzo dobrze wykonany. Dlatego przed zakupem warto zwrócić uwagę na każdy szczegół urządzenia.

Wentylatory pokojowe występują w wielu rozmiarach i kolorach, ale nie są to najważniejsze cechy tego sprzętu. Najlepszej jakości materiały, odpowiednia moc i mały pobór energii – na to szczególnie warto zwrócić uwagę.

Cichy wentylator biurkowy to z pewnością jedno z lepszych rozwiązań. Hałas, które emitują tego typu sprzęty może znacznie utrudniać wykonywanie służbowych obowiązków. Jeśli więc postawimy na wentylator biurkowy cichy będziemy mogli pracować w komfortowych warunkach. Upał nie będzie problemem, a hałas nie zakłóci przebiegu pracy.

 

Wentylatory biurowe – profesjonalne rozwiązania

Wybierając wentylator biurowy często kierujemy się głównie ceną. Nie zawsze jest to najlepsza strategia, tym bardziej jeśli potrzebujemy profesjonalnego sprzętu do naszego biura. Aby znaleźć taki wiatrak należy zwrócić uwagę na materiały, z jakich go wykonano oraz cichy tryb pracy, który nie zaburzy pracy.

Wentylatory biurowe np. kolumnowe mogą być praktyczne i estetyczne. Niektóre modele takich urządzeń są wykonane z największą starannością i stanowią swego rodzaju ozdobę w biurze. Oczywiście idealnym rozwiązaniem będzie wentylator biurowy najlepszej jakości i odpowiedniej mocy. To na te cechy powinniśmy zwracać uwagę najbardziej.

 

Wiatrak biurkowy — w jakich miejscach będzie działał najlepiej?

Ustawienie wiatraka biurkowego nie wydaje się być trudnym zadaniem. Biorąc pod uwagę sposób jego działania, wydaje się to jednak istotne. Należy pamiętać, że wentylatory wciągają powietrze z tyłu i z tego względu nie mogą być ustawione w samym rogu pomieszczenia. Jak więc ustawić wiatrak, by działał jak najlepiej? Doskonałym rozwiązaniem jest ustawienie go tyłem do okna lub chłodnego korytarza. Przy takim ustawieniu wiatrak będzie wciągać chłodniejsze powietrze z zewnątrz i jednocześnie wypychać ciepłe powietrze z pokoju.

Wiatrak biurkowy ustawiony jest na blacie, więc może być to trudne, żeby umieścić go przy oknie. Tutaj warto trzymać się zasady – z dala od ściany. Jeśli tak ustawisz biurkowy wiatrak, jego działanie będzie najbardziej skuteczne.

 

Kompaktowe wentylatory na biurko

Lato to pora roku, która kojarzy się z urlopem i czasem wolnym. Jednak nie zawsze to właśnie w upały przypada nasz wakacyjny wyjazd. Dlatego warto zadbać o odpowiednie warunki pracy przy niesprzyjających warunkach pogodowych. Przy bardzo wysokich temperaturach efektywność pracy maleje, aby tego uniknąć warto poszukać najlepszych rozwiązań.

Wentylatory na biurko to urządzenia bardzo wygodne i praktyczne. Niewielki, kompaktowy sprzęt można ustawić na dowolnym blacie i w razie potrzeby szybko go uruchomić. Jeśli posiadasz bardzo małe biurko możesz wybrać biurkowy wentylator na klips. Możesz go umieścić nawet na regale czy szafce i nie marnować  miejsca na blacie. A jak wiadomo na biurku często mamy wiele przedmiotów, a każde dodatkowe urządzenie sprawia, że praca jest mniej komfortowa.

 

Działanie wentylatorów biurkowych

Wentylator biurkowy to urządzenie, które jest  charakterystyczne i doskonale znane z wyglądu. Ale czy wiesz jak działa ten sprzęt do biura? W trakcie pracy urządzenia po dwóch stronach wiatraka wytwarza się różnica ciśnień, a powietrze jest wprawiane w ruch. W przypadku skutecznych wentylatorów możemy liczyć również na neutralizację nieprzyjemnych zapachów.

Wydajność wentylatora jest uzależniona od jego mocy. Jak można się domyśleć im większa moc, tym szybciej poruszają się śmigła i wówczas będzie skuteczniej chłodzić. Warto zastanowić się jaka jest przeciętna moc wiatraków. Zazwyczaj waha się od 20 do 100 W. należy jednak wziąć pod uwagę, że im większa moc tym większa głośność i większy pobór prądu. Przed zakupem wentylatora biurkowego do pracy lub do domu, dobrze jest zrobić research i poszukać wiatraka, który nie będzie generować hałasu, a jednocześnie nie straci swojej mocy.

Gdzie kupić wentylator stojący?

Wentylatory biurowe dostępne są także w hurtowni artykułów biurowych Biurfan. Kierując się wnioskami wyciągniętymi z własnego doświadczenia oraz nasłuchując potrzeb, uwag i wymagań klientów zaowocowało zainwestowaniem środków również w tym kierunku.

Wybierając się na zakupy, czy to fizycznie, czy też online nikt nie lubi krążenia po licznych sklepach bądź hurtowniach. Dlatego też między innymi Biurfan chce, aby każdy klient mógł kilkoma kliknięciami uzupełnić zapasy zarówno artykułów biurowych, wiatraków biurowych, ale też papieru tak do zadruku, jak i ozdoby. W bardzo nieskomplikowany sposób można kilkoma kliknięciami zadbać o porządek w miejscu pracy i dokumentacji.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie