Wybierz filtr

Strona używa plików cookie w celu realizacji usług.

Więcej informacji: Polityka Cookies

  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Wentylatory

Wentylatory stojące - sposób na upalne dni


Przebywanie w gorących pomieszczeniach nie jest przyjemne dla osób przyzwyczajonych do zmiennego klimatu. Kiedy latem w biurze nie ma klimatyzacji, cierpią na tym wszyscy pracownicy. Na całe szczęście wymyślono mniej inwazyjne i tańsze rozwiązanie tego problemu - wentylatory pokojowe. W porównaniu do systemów klimatyzacyjnych, które kosztują niemałą fortunę, tanie wiatraki stojące stanowią znakomitą alternatywę.

Dzięki temu prostemu urządzeniu, do którego uruchomienia tak naprawdę wystarczy gniazdko z prądem, można ulżyć wszystkim, którzy znajdują się w biurze. Wentylator podłogowy stojący, w zależności od modelu, składa się z kilku części, które należy ze sobą złożyć. Jest to informacja istotna dla mniejszych biur. W przypadku miejsc, gdzie przestrzeń jest ograniczona, na okres jesienno-zimowy, gdy temperatura spada, urządzenie można rozkręcić i schować, robiąc w ten sposób pole na inne sprzęty wyposażenia biurowego.
 

Wentylator pokojowy - jaki wybrać?


Decyzja o wyborze wentylatora pokojowego może okazać się być niezwykle skomplikowana. Wpływ na to ma wiele zmiennych od czysto technicznych po te związane z ekologią.

Przede wszystkim, jak zazwyczaj jest rekomendowane, warto jest wdrożyć się w szczegóły opisy i przetestować urządzenie. Nie każdy wentylator stojący jest cichy, a to często jest wymóg klientów poszukujących tego produktu. Brak rozpraszaczy ma bezpośrednie przełożenie na jakość pracy.

Kolejnym istotnym punktem jest średnica śmigła, czyli kręcącej się części. Tani wentylator pokojowy o dużej mocy, ale niewielkim śmigle nie spełni niczyich oczekiwań. A skoro o mocy mowa, to ona wraz z wydajnością ma przełożenie na efektywność urządzenia. Ta zazwyczaj wynosi od 40. do 70 W.

Regulacja prędkości to również bardzo istotny element. Nie ma co ukrywać, że każdy indywidualnie ma własne preferencje co do temperatury w biurze. Stojący wentylator biurowy powinien mieć co najmniej 3 stopnie prędkości, by mieć pole do wypracowania konsensusu.
 

Dobry wentylator biurowy


Jak zostało wspomniane na samym początku, dobry wentylator biurowy jest o wiele tańszą opcją od systemów klimatyzacyjnych. Te często wiążą się z wysokimi kosztami i to nie tylko w montażu. Niejednokrotnie zdarzyć się może, że do tego potrzebny będzie remont, aby wszystkie elementy zostały prawidłowo ułożone.

Ponadto takie systemy pobierają o wiele więcej energii, niż stojące wiatraki pokojowe. Te, jak zostało opisane punkt wyżej, zużywają jej zdecydowanie mniej. Nawet co lepsze urządzenia nie mają aż takich poborów, a najczęściej spotykaną liczbą watów jest pięćdziesiąt.

Należy też podkreślić, że dobry wentylator biurowy nie musi kosztować fortuny. Warto zainteresować się opisem i specyfikacją każdego produktu, aby podjęta decyzja była rozwiązaniem nie tylko na najbliższy okres letni, lecz także by można było z niej skorzystać w późniejszym czasie. To proekologiczne podejście zostanie odebrane pozytywnie przez pracowników, ale również przez osoby inwestujące, czy też pojawiające się jako klienci.
 

Czy warto wybrać cichy wiatrak stojący?


Wiele zależy od tego, do jakiego miejsca poszukiwany jest sprzęt. Wiatraki stojące przeważnie nie wytwarzają hałasu pokroju startującego odrzutowca, jednakże wrażliwe słuchowo osoby mogłyby odbierać w ten sposób działanie urządzenia.

Cichy wentylator biurowy na pewno sprawdzi się w miejscu, w którym praca wymaga skupienia. Uzupełniając kolejne komórki w Excelu nie można sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd. Jeden źle wstawiony znak, błędna cyfra, omsknięcie w wyborze funkcji - to wszystko może zaważyć na niepoprawnie wykonanym rozliczeniu, co z kolei może nieść za sobą poważne konsekwencje.

Nie inaczej jest przy pracy w biurze obsłudze klienta. Wentylator pokojowy cichy nie tylko\ da pracownikowi upragnioną ulgę w gorące dni, przez co poprawią się morale, lecz także nie będzie hałasował podczas telefonicznego wyjaśniania statusu zamówienia. Warto też zainwestować w nawilżacze i oczyszczacze powietrza, które o ile nie są podstawowymi urządzeniami biurowymi, o tyle dodatkowo wspomogą codzienną pracę w biurze.

Stojący wiatrak w pomieszczeniu o dużej przestrzeni również nie powinien być przesadnie\ hałaśliwy. Choć dźwięk się bardziej rozchodzi, może to wciąż wywołać dyskomfort wśród niektórych pracowników - zwłaszcza tych, którzy siedzą bliżej urządzenia.
 

Gdzie kupić wentylator stojący?


Wentylatory biurowe dostępne są także w hurtowni artykułów biurowych Biurfan. Kierując się wnioskami wyciągniętymi z własnego doświadczenia oraz nasłuchując potrzeb, uwag i wymagań klientów zaowocowało zainwestowaniem środków również w tym kierunku.
Wybierając się na zakupy, czy to fizycznie, czy też online nikt nie lubi krążenia po licznych sklepach bądź hurtowniach. Dlatego też między innymi Biurfan chce, aby każdy klient mógł kilkoma kliknięciami uzupełnić zapasy zarówno artykułów biurowych, wiatraków biurowych, ale też papieru tak do zadruku, jak i ozdoby. W bardzo nieskomplikowany sposób można kilkoma kliknięciami zadbać o porządek w miejscu pracy i dokumentacji.

arrow_downward