Markery permanentne

Marker permanentny - co to jest?


Marker permanentny jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów mazaków na rynku. Źródłem jego popularności jest jego uniwersalność, co połączeniu z niską ceną czyni z niego produkt pożądany w każdej branży. Spektrum zastosowań permanentnego markera zaczyna się od prostych działań o charakterze plastycznym, poprzez oznaczanie produktów w sklepach, tworzenie napisów bezpieczeństwa czy też po prostu rysowanie.

Warto jednak zadać sobie znamienne pytanie: marker permanentny co to? Otóż jest to rodzaj pisaka, który zamiast wymiennego wkładu, ma rdzeń nasączony tuszem. Zarówno on, jak i końcówka są porowate. To pozwala na przepływ tuszu, który jak sama nazwa wskazuje jest niezmywalny w pisakach permanentnych.

To także świetne uzupełnienie artykułów do malowania każdego artysty. Kolorowe markery permanentne to nie tylko grube pisaki, które służą do oznaczania. Z biegiem lat powstały kolejne produkty, jak na przykład cienki marker permanentny. To znakomity artykuł, który przyda się tam, gdzie brakuje detalicznego wykończenia, czy jakiegoś cieniowania.
 

Permanentne markery - niezmywalny tusz


Mazak permanentny najlepiej pisze na plastiku oraz szkle, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby używać go także w innych okolicznościach. Oparty na alkoholu tusz gwarantuje, że napis pozostanie trwały, choć nasączenie tuszu alkoholem bywa rozbieżne w każdym modelu i u różnych producentów. To właśnie zawartość tego środka powoduje charakterystyczny zapach markerów permanentnych, a także wpływa na fakt, iż nie jest on polecany do użycia przez dzieci.

Warto zauważyć, że choć mówi się: marker permanentny niezmywalny, warto podkreślić, że są sposoby na wywabienie plamy z ubrań, czy pozbycie się malunków z mebli. W przypadku tych pierwszych trzeba działać niemal natychmiast. Pierwszym krokiem pozbycia się plamy z markera permanentnego jest potraktowanie jej płynem do odkażania rąk. Następnie należy posypać ją sodą oczyszczoną i polać kwaskiem cytrynowym. Po potarciu szczoteczką trzeba od razu wrzucić tkaninę do prania.

Innym domowym sposobem na pytanie jak zmyć marker permanentny z ubrań jest… mleko. Zabrudzony fragment trzeba moczyć w misce mlekiem do czasu, aż nie zmieni ono koloru. Wówczas należy wymienić ciecz i powtarzać czynność do zniknięcia kleksa.

W przypadku skaz na meblach nawet najlepszy marker permanentny ulegnie pod sokiem z cytryny lub mleczkiem do czyszczenia. Gdy zabrudzona jest ściana wówczas sytuację uratuje pasta do zębów. Warto jednak pamiętać, aby nie ocierać zbyt mocno, aby nie zedrzeć farby.
 

Popularność markerów permanentnych


Popularność markerów i foliopisów wezbrała na sile, gdy kolejne branże zaczęły widzieć korzyści płynące z trwałego zaznaczania fragmentów, czy też oznaczania miejsc. Niesamowitym plusem nie tylko najlepszych markerów permanentnych, lecz także tych prostszych jest to, iż spokojnie można nimi posługiwać się na ścianach, czy szkle. Dzięki temu w przypadku remontu w biurze można nimi pozostawić szczegóły osobom remontującym.

Markery permanentne posiadają różne końcówki - od kilkunastu milimetrowych do bardzo grubych, które posiadają nawet kilka centymetrów. Kształt końcówki piszącej markerów permanentnych także jest bardzo różny, czyniąc z nich uniwersalne narzędzie do pisania. Końcówka może być prosta, ale także ścięta tak w przypadku zakreślaczy, np. BIC.
 

Kolorowe markery permanentne do różnych zastosowań


Wydawać by się mogło, że skoro nie każdy wie, jak zmyć marker permanentny z ubrań, to możliwości wykorzystania są dość ograniczone. Nic bardziej mylnego - z ich wyjątkowych cech i funkcji korzystają nie tylko biura, czy magazyny. To produkt o niezwykle szerokim zastosowaniu, dodający powabu i uroku w innych branżach.

Ze względu na wspominane wcześniej właściwości pisaków permanentnych można ich używać praktycznie wszędzie - bez problemu zamaluje się zarówno ścianę, jak i drewno, czy szkło. Z tego też względu niejednokrotnie padają one wyborem artystów, którzy poszukują coraz to nowszych produktów do rozwinięcia palety barw.

Markery permanentne kolorowe występują w przeróżnych odcieniach. Strzałem w 10 okazał się być biały marker permanentny, który pokryje ciemne powierzchnie. Ci, którzy potrzebują zaznaczenia swoich inicjałów na pracy na pewno zwrócą uwagę na produkty o różnych grubościach. To dzięki unika się kleksów, a pozostawiony autograf będzie takim, jakim wymarzył go sobie autor.
 

Markery permanentne w naszym sklepie


Pisaki permanentne występują w wielu kolorach, choć najczęściej wybieranym, z racji wyraźności i utylitarności jest oczywiście kolor czarny. Współczesne pisaki permanentne posiadają często różne dodatkowe właściwości. Niektórzy producenci tak dobierają materiał końcówek oraz formułę tuszu, iż marker nie wysycha nawet wtedy, kiedy pozbawiony jest zamknięcia. W hurtowni artykułów biurowych Biurfan dostępne są pisaki permanentne znanych marek: Pentel, Pilot, Rystor, Taurus, UNI.

Nasz asortyment obejmuje również inne artykuły piśmiennicze: markery do tablic, markery kredowe, markery do płyt CD i DVD, markery olejowe, foliopisy i inne.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie