Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Pakowanie i wysyłka

Pakowanie i wysyłka paczek


Pakowanie i wysyłka paczek to dwa zagadnienia, które mają wiele różnych sposobów działań i rozwiązań. Wszystko zależne jest od rozmiaru, kształtu, wagi przesyłki lub jej zawartości. Szukając odpowiedniej metody pakowania i wysyłki paczki powinniśmy przeanalizować te czynniki i wybrać odpowiednią dla nas opcje. 

W poniższych nagłówkach bardziej szczegółowo zostaną omówione zagadnienia związane z pakowaniem i wysyłką paczek.
 

Zabezpieczanie przesyłek - jakie kryteria brać pod uwagę? 


W trakcie pakowania paczki skupiamy się na tym, aby jej zawartość została dostarczona na czas, w sposób nienaruszony oraz trafiła do właściwego odbiorcy. W zabezpieczeniu paczki pomoże nam dobrze dobrane opakowanie, które skutecznie ochroni ją przed wszelkimi uszkodzeniami.

Na rynku dostępne jest wiele rodzajów opakowań do zabezpieczania przesyłek. Każde z nich ma inne właściwości chroniące indywidualnie dopasowane do danego typu paczki. Opakowania różnią się od siebie wielkością, grubością oraz sposobem wykonania.

Najpopularniejszym sposobem na zabezpieczenie paczki, jest używanie kopert. Występują one w wariantach wzbogaconych w folię bąbelkową, co znacznie poprawia ochronę zawartości naszej przesyłki. Takie koperty ze względu na swoje właściwości, znajdą swoje zastosowanie przy wysyłce małych i lekkich przedmiotów. Ten sposób wysyłki jest zdecydowanie tańszy od pozostałych i bardziej komfortowy dla odbiorcy naszej przesyłki.
 

Jak pakować paczki do wysyłki?


W poprawnym pakowaniu paczek ważne jest, aby odpowiednio dopasować opakowanie do jej zawartości. Należy je wybrać tak, aby miało odpowiednią wytrzymałość względem swojej zawartości. Poprawne zapakowanie oraz użycie prawidłowych wypełniaczy, minimalizuje szansę na uszkodzenie naszej przesyłki podczas jej drogi do miejsca docelowego. Warto zwrócić na to uwagę jeżeli chcemy, aby z naszą paczką było wszystko w porządku.

Podczas pakowania paczek do wysyłki powinniśmy wziąć pod uwagę takie czynniki jak:
Siła nacisku, wilgotność oraz możliwość wystąpienia wibracji i uderzeń. Wszystkie te bodźce mogą doprowadzić do uszkodzenia naszej przesyłki, więc należy skutecznie zabezpieczyć ją przed nimi.
 

W co pakować paczki?


Paczki powinny być zapakowane w sposób, który skutecznie uchroni je przed zniszczeniem lub uszkodzeniem. Podczas pakowania paczki ważne jest, aby cała zawartość była odpowiednio owinięta i zabezpieczona. Najlepszym sposobem na to jest użycie materiałów opakowaniowych, które są mocne i odporne na rozdarcie. Ważne jest również, aby wybrać taki rozmiar opakowania, do którego bez niepotrzebnych naprężeń lub uszkodzeń zmieści się zawartość naszej paczki.

Istnieje wiele rodzajów opakowań do pakowania przesyłek, a najpopularniejsze z nich to:

Papier do pakowania zapewniający odpowiednią ochronę przed wszelkimi zabrudzeniami oraz zarysowaniami. Idealnie nadaje się do pakowania pojedynczych przedmiotów oraz chroni przed wilgocią i zapachami.

Woreczki strunowe wykonane z trwałego i odpornego na rozdarcia polietylenu. Wyposażone są w solidne strunowe zamknięcia, które zapewniają nam skuteczne zabezpieczenie ich zawartości. Dzięki temu mamy pewność, że nie pogubimy żadnych drobnych elementów zawartości naszego pakunku.
 

Akcesoria do pakowania paczek - które wybrać?


Przy pakowaniu paczki ważne jest, aby dobrać do tego odpowiednie akcesoria. Znacząco skracają nam one czas tego procesu oraz go ułatwiają. Akcesoria do pakowania paczek, są niezbędne do zapewnienia bezpiecznej dostawy dla naszej przesyłki. Istnieje kilka akcesoriów, które należy wziąć pod uwagę podczas pakowania przesyłki.


Na pewno będą to różnego rodzaju taśmy dostosowane do tego zadania. Wyróżnić pośród nich możemy taśmy pakowne, które posiadają specjalny klej niepozostawiający żadnych śladów. Taśmy specjalistyczne mające unikatowe właściwości, które utrwalają opakowanie naszej paczki. Najzwyklejsze taśmy klejące służące nie tylko przy pakowaniu paczek, ale też w wykonywaniu różnych prac biurowych. W jej używaniu przydatny będzie podajnik taśm klejących, który usprawni proces klejenia.

Oprócz standardowych akcesoriów do pakowania równie przydatnymi w tym będą zwyczajne artykuły biurowe. Dostępne są one w każdej firmie lub domu, dzięki czemu mamy je zawsze pod ręką. Wśród nich wyróżniamy takie artykuły jak: 

Klej biurowy, przydatny w sklejaniu ze sobą krawędzi przesyłek kurierskich. Najczęściej jest używany przy listach, które są najpopularniejszą formą paczki. Jeżeli zależy nam na tym, aby podczas otwierania nie uszkodzić ich zawartości, powinniśmy wyposażyć się w nożyk do kopert

Zszywki, które razem ze zszywaczem będą lepszym rozwiązaniem w tworzeniu kartonowych paczek niż zwyczajne gumki recepturki. Służące bardziej do ciasnego zawiązywania papierowej zawartości paczki, niż przy kształtowaniu całego kształtu opakowania.
 

Artykuły do pakowania przesyłek wielkogabarytowych


Przesyłki wielkogabarytowe są ich zdecydowanie najbardziej uciążliwym rodzajem. Przygotowanie tak obszernego towaru do transportu nie jest czynnością prostą i przyjemną, dlatego lepiej zaopatrzyć się w odpowiednie artykuły do pakowania paczek takiego rodzaju.


Takie przesyłki najczęściej są transportowane na paletach, do których są przymocowane za pomocą różnych taśm pakownych, trytytek oraz innych artykułów do pakowania. Najczęściej stosowanym rozwiązaniem jest folia stretch, która chroni przed uszkodzeniem, zabrudzeniem i zapewnia stabilność produktu podczas transportu.
 

Na czym polega ekologiczne pakowanie paczek?


Ekologiczne pakowanie paczek to proces, przy którym używamy odpowiedniego materiału opakowaniowego. Robimy to w taki sposób, żeby zmniejszyć jego zły wpływ na środowisko i jednocześnie chronić zawartość paczki. Opakowania ekologiczne nazywane są również „zielonymi opakowaniami”, ponieważ są sposobem na zmniejszenie zanieczyszczenia środowiska bez szkody dla zawartości naszej przesyłki.

Do eko pakowania paczek najlepiej wybierać solidnie wykonane opakowania, które wytrzymają obciążenie zarówno tych cięższych jak i lżejszych przedmiotów. Najlepszymi materiałami do takiego pakowania jest: opakowania bambusowe, grubszy papier pakowy lub bio folię zrobioną ze skrobi.
 

Zestaw do pakowania paczek - praktyczny przybornik do pakowania przesyłek kurierskich


Jak już ustaliliśmy pakowanie paczek, nie jest wcale taką prostą sprawą jak mogłoby się wydawać. W celu ułatwienia sobie tego procesu zalecamy zaopatrzenie się w zestaw artykułów do pakowania, który znacząco pomoże Ci z poradzeniem sobie z tym zadaniem.

W takim zestawie powinny się znaleźć akcesoria do pakowania dopasowane do każdego wielkości i typu naszej paczki. Zawierać powinien on takie rzeczy jak: wszelkiego rodzaju taśmy oraz opakowania, dodatkowe akcesoria zabezpieczające przesyłkę w postaci trytytek lub folii ochronnej. Przydatne również będą wagi cyfrowe, które pokażą nam, czy ciężar naszej paczki jest dopuszczalny do jej kategorii przewozowej.
 

Gdzie kupić akcesoria do pakowania przesyłek?


Chcesz kupić akcesoria do pakowania paczek? Trafiłeś we właściwe miejsce! Hurtownia artykułów papierniczych Biurfan oferuje szeroką gamę materiałów do pakowania i wysyłki, które pomogą Ci bezpiecznie i wydajnie przygotować twoje paczki. Od folii bąbelkowej po taśmy pakowne — mamy wszystko, czego potrzebujesz, aby dobrze wykonać twoją przesyłkę. Przejrzyj naszą ofertę już dziś i znajdź idealny sprzęt do pakowania przesyłek.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie