Woda

ZDROWA JAK WODA

 

Ciało człowieka składa się w 60-70% z wody. Ta informacja prócz ciekawości powinna skłonić nas do refleksji nad naszym trybem życia oraz żywienia. Jeśli tak wiele zależy od wody to powinniśmy przyjrzeć się temu jaką wodę pijemy i w jakich ilościach. Bowiem to od prawidłowego nawodnienia będzie zależeć stan naszego zdrowia oraz samopoczucia na co dzień.

W obecnej sytuacji w biurach i urzędach można znaleźć wodę w odpowiednich dozownikach, co pozwala na korzystanie z niej interesantom oraz pracownikom. Zapewnienie dostępu do dobrej wody do picia podnosi satysfakcję pracowników oraz pozytywnie wpływa na odbiór firmy wśród klientów.

Prawo pracy nakłada na pracodawców pewne obowiązki związane z zapewnieniem wody pracownikom, pracującym w trudnych warunkach, a także wtedy, kiedy temperatura przekroczy odpowiedni poziom.
 

WODA TO ŻYCIE

 

Woda, w zależności od wieku oraz wagi, powinna być dostarczana w przedziale dwóch i pół litra w przypadku kobiet, zaś do trzech litrów wody w przypadku mężczyzn. W Internecie znaleźć można szereg stron ze specjalnymi kalkulatorami, które po otrzymaniu danych dotyczących naszej wagi, wieku i wzrostu, potrafią wyliczyć odpowiednie zapotrzebowanie naszego organizmu na wodę.

Najpopularniejszym rodzajem wody butelkowanej jest klasyczna woda źródlana, która stanowi doskonałą alternatywę dla wody z kranu. Najlepsze dla pracowników wykonujących ciężką pracę fizyczną będzie woda stołowa, która wzbogacona jest w składniki mineralne takie jak magnez, jod czy wapń.

Najbardziej prozdrowotne właściwości mają wody o wysokim nasyceniu składników mineralnych. Ze względu na swoje działanie, które potrafi pomóc z chorobami żołądka czy nerek. W przypadku gdy mamy problemy ze zdrowie, przed jej używaniem powinniśmy skonsultować to z lekarzem. Woda może być pita jako samodzielny napój, ale także z różnego rodzaju dodatkami - cytryna, melisa, mięta. Sięgajmy więc po nią na zdrowie. 
arrow_downward

Zapraszamy wkrótce!

Obecnie brak produktów w tej kategorii

group_work Zgoda na pliki cookie