Folia stretch

FOLIE STRETCH - UNIWERSALNY PRODUKT

Folia stretch jest jednym z najbardziej uniwersalnych produktów, jeśli chodzi o zabezpieczenie przesyłek. Z folii stretchowej można bowiem korzystać zarówno w domu jak i w miejscu pracy. Przydaje się zwłaszcza wtedy, kiedy prowadzimy sprzedaż wysyłkową i musimy opakować wiele paczek każdego dnia. Folia stretch może być pomocna w przeprowadzkach, transporcie, na budowach oraz w różnego rodzaju sklepach. Doskonale poradzi sobie z małymi, jak i dużymi przesyłkami. Rolka streczu, tak jak trytytki czy taśma klejąca stała się częścią zestawu przedmiotów które warto mieć na wypadek nagłych awarii czy niespodziewanych sytuacji. Jest banalnie prosta w użyciu przez co nie tracimy czasu na długie zastanawianie się. Folia typu stretch to gwarancja, że to co akurat robimy, dzięki jej użyciu zawsze się uda.  
 

Folie stretch - z czego są zrobione?

Folia stretch powstaje w procesie tzn. Rozdmuchu. W dużym uproszczeniu, polega on na roztopieniu żywicy, która jest rozdmuchiwana na różne kierunki. Efektem jest rozciągliwa folia polietylenowa która potocznie nazywamy stretchową lub pakową. 
 

Właściwości folii stretch

Folia stretchowa jest rozciągliwa, dzięki czemu dostosowuje się do kształtu pakowanej powierzchni, szczelnie ją oplatając. Ta właściwość pozwala na zabezpieczenie pojedynczych produktów, ale też całych palet z towarem, które dzięki zastosowaniu folii streczowej są bardziej stabilne. Folia stretch w związku ze swoim szerokim zastosowaniem występuje w różnych rozmiarach. Rolki folii do owijania paczek o większym rozmiarze będą bardziej przydatne przy pakowaniu produktów wielkogabarytowych, palet czy materiałów budowlanych. Większe rolki czarnej folii stretch posiadają też dłuższy nawój tak, aby zmniejszyć konieczność częstej wymiany. Mniejsze rolki sprawdzą się w domu oraz w małych zakładach pracowniczych. Niezależnie od tego czy wybierzemy  małą czy większą folie do owijania paczek, - przyda nam się podczas wykonywania wielu prac, nie tylko w domu.

Wspaniałą właściwością folii stretch jest to że zabezpiecza owijane przedmioty przed wilgocią. Ma to ogromne znaczenie w procesie logistycznym, pozwala bowiem na spokojny transport partii towarów bez lęku o zamoczenie. Klienci indywidualni także docenią jej ochronną właściwość, zwłaszcza w porach roku które związane są z opadami deszczu czy śniegu. 

Rodzaje folii stretch

Folia stretch może występować w różnych kolorach. Najpopularniejsze są jednak taśmy strech transparentne oraz w kolorze czarnym. Zwłaszcza ten drugi wariant zyskuje na popularności, ponieważ jego użycie gwarantuje zachowanie większej dyskrecji. W przypadku dużych dostaw na paletach bywa odwrotnie i dla części klientów bardziej zależy na tym, aby zabezpieczyć je transparentnym strechem, dzięki czemu zawartość paczki będzie widoczna dla pracowników magazynu.

Folia stretch, często nazywana folią strecz sprawia, że zabezpieczony nią towar wygląda schludnie i estetycznie.
 

Cena folii stretch


Z racji dużego zapotrzebowania na folię do pakowania, ceny tego produktu znacznie spadły w przeciągu ostatnich lat. Produkt ten stał się na tyle popularny, że spowodował wzrost konkurencji między jej producentami. Folia bezbarwna bywa tańsza od jej czarnego odpowiednika. Różnica w cenie wynika także z wagi folii do pakowania, która to waga przekłada się na jej długość. 
 

Gdzie kupić rolkę folii strech?


Z pomocą przychodzi 
hurtownia artykułów papierniczych Biurfan. Znajdziecie u nas tysiące produktów do biura i domu a w tym akcesoria do pakowania paczek, takie jak taśmy, folie czy dyspensery. Bez względu na to czy prowadzisz mały rodzinny biznes czy twoja działalność jest już mocno rozwinięta, artykuły biurowe, ułatwią Ci codzienną pracę.

Folia stretch – zastosowanie

Do czego służy folia stretch? Stabilizuje, zabezpiecza, chroni towary w trakcie transportu i składowania. Folia stretch jest rozciągliwa, można ją wykorzystać do skutecznego zabezpieczenia różnych przesyłek, również tych ciężkich. To produkt niesamowicie przydatny w branży transportowej i e-commerce.

Używanie tego typu foli stretch ma szczególne znaczenie przy pakowaniu paczek na palety. Taki produkt odpowiednio zabezpieczy kartony, aby nie uszkodziły podczas transportu. Co ciekawe folią stretch zabezpieczymy również nieregularne paczki i kształty np. deski.

Niektóre zakupy i zawartość kartonów chcemy zachować dla siebie. Jeśli klientowi zależy na dyskrecji, owinięcie paczki czarną folią stretch rozwiąże problem ciekawskich spojrzeń. Taki sposób pakowania będzie szczególnie istotny jeśli kupujesz prezent i nie chcesz, aby ktoś z domowników odkrył rodzaj podarunku przed daną okazją.

Nie tylko podczas wysyłki chcemy zabezpieczyć kartony. Podczas przeprowadzki, czy do przechowywania paczek w garażu również przyda się np. folia stretch 3kg. Taka ilość produktu starczy na dłuższy czas, dzięki czemu zabezpieczysz wiele artykułów różnego typu.

Skoro wiadomo już, że folia stretch to świetny i przydatny materiał opakowaniowy, można go wykorzystać również w miejscach takich jak ogród, a w szczególności w szklarniach.

Co może być zaskakujące – taka folia przydaje się również w gabinetach kosmetycznych np. do olejowania włosów. Składniki wtedy lepiej się wchłaniają, dzięki czemu ich działanie jest efektywne, a sam zabieg bardziej skuteczny.

Folia stretch w rolkach – różne kolory

W dzisiejszych czasach, wiele producentów dba o to, aby klient miał wybór. Mogłoby się wydawać, że folia stretch to produkt, którego kolor nie wydaje się istotny – jednak w rzeczywistości jest inaczej. Aby podkreślić sposób pakowania paczek i sprawić, że będą charakterystyczne  - wiele firm decyduje się na folię do pakowania w różnych barwach. Dlaczego tak się dzieje? To oczywiste, ze paczka zapakowana w niebieski stretch zostanie zapamiętana przez klienta.

Nie ulega jednak wątpliwości, że folia stretch czarna to najczęściej wybierany produkt do pakowania paczek w kartonach i nie tylko. Taki kolor jest uniwersalny, nie widać na nim zabrudzeń, które są wręcz nieuniknione podczas transportu. Dodatkowo taka folia jest najbardziej dostępna i można znaleźć ją w ofercie wielu sklepów stacjonarnych i online. W naszej hurtowni biurowej znajdziesz folię stretch Efekt Plus, która występuje w kolorze czarnym oraz przezroczystym. Ten drugi rodzaj spełni się świetnie w przypadku charakterystycznych pudełek, kartonów – których nie chcemy ukrywać, ale zależy nam na ich zabezpieczeniu. Owinięte w ten sposób pudełka nie zostaną uszkodzone podczas transportu, dzięki czemu klient będzie mógł wykorzystać je ponownie zgodnie z zasadą zero waste.

Szeroka oferta folii typu stretch

Folia stretch kojarzy się przede wszystkich z dużą rolką, która jest ciężka, a jej użycie nie jest najłatwiejsze. Co zrobić w sytuacji, kiedy mam do zapakowania niewielką przesyłkę? Wtedy możemy wykorzystać Emerson folię z rączką, z którą owiniemy przesyłkę z łatwością. Elastyczne, solidne i bezpieczne opakowanie towarów podczas wysyłki to gwarancja tego, że towar dotrze do klienta w nienaruszonym stanie. Z tego też względu wiele sklepów online decyduje się na dodatkowe owijanie paczek, by ze spokojem przekazać paczki kurierowi.

Nie tylko kartony wymagają specjalnego opakowania w postaci folli, może ona przydać się również w kuchni. I chociaż jasne jest, że papierowe torebki są świetnym opakowaniem dla wielu produktów spożywczych, czasami należy użyć czegoś bardziej trwałego. Folia stretch spożywcza może być użyta w wielu sytuacjach w kuchni. Zabezpieczysz nią miskę z sałatką, a także deskę do krojenia, jeśli masz do czynienia z produktami, które mogłoby ją zabarwić. Z pewnością jest jeszcze więcej zastosować stretch folie, jest to więc produkt niezwykle uniwersalny i praktyczny. Z tego względu warto mieć go domu i w biurze.

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie