Nożyczki

Nożyczki biurowe


Nożyczki to jedno z najbardziej uniwersalnych narzędzi biurowych. Znane od setek lat w swojej konstrukcji bazują na modelu, który powstał jeszcze w starożytnym Rzymie. Mimo że na rynku powstają kolejne coraz bardziej skomplikowane urządzenia, nożyczki biurowe nie mają najmniejszego zamiaru ustępować im miejsca. Łatwość użycia oraz prostota wykonania to niezaprzeczalne atuty tego produktu. Przydatne w biurze, na magazynie, ale również w domu do różnego rodzaju prac.

Właśnie z racji swojej uniwersalności nożyczki powinny znaleźć się na wyposażeniu biura, szkoły, ale też warsztatu, gabinetu, kancelarii czy domu. Ciężko o inny artykuł z galanterii biurowej, który tak samo dobrze sprawdziłby się w rozcinaniu elementów. Z biegiem czasu rozwój tej zdawałoby się błahej dziedziny produktów wykonał ukłon w stronę osób leworęcznych. Powstały odpowiednie nożyczki biurowe różnych długości wyprofilowane tak, by niepraworęczne persony nie musiały czuć dyskomfortu podczas pracy.
 

Nożyk do precyzyjnego wycinania papieru


Do innych czynności powiązanych z cięciem papieru możemy użyć noży oraz nożyków. Ich działanie opiera się na cięciu za pomocą kilkuczęściowego ostrza, które można wymieniać w miarę zużycia. Plastikowa obudowa gwarantuje dobre trzymanie narzędzia i pewny chwyt. Ostrze może mieć różną długość, co ma wpływ na czas korzystania z nożyka do papieru. Noże do listów, w zależności od grubości ostrza, mogą również posłużyć do otwierania paczek i pakunków. Świętne przydadzą się pracownikom firm wysyłkowych oraz magazynów, którzy nie wyobrażają sobie bez nich codziennej pracy. To dzięki nożykom do precyzyjnego wycinania nie trzeba martwić się o nieestetycznie wyglądające brzegi, które zostałyby pozostawione przez ręczne oderwanie.

Choć przeważnie te produkty kojarzone są z różnymi pracami magazynowymi, czy też malarskimi, warto zwrócić uwagę, że na przestrzeni ostatnich kilku lat noże do cięcia papieru znajdują wykorzystanie także w zainteresowaniach. Mowa tu przede wszystkim o scrapbookingu, czyli tworzeniu wycinanych albumów. To właśnie nożyki do wycinania w papierze są niemal niezbędnym artykułem biurowym przy ich powstawaniu.
 

Nożyk do otwierania listów, kopert


Bardzo dobrze sprawdzają się one także w przestrzeni biurowej, zwłaszcza w sekretariatach. Cienkie ostrze nożyka do kopert to precyzyjne narzędzie, dzięki któremu nie naraża się skóry na dłoniach na skaleczenie papierem.

Dzięki podziałce znajdującej się na brzeszczocie nie trzeba martwić się też o stępienie końcówki. Wszystkiemu zaradzi się plastikową częścią, która bez ryzyka skaleczenia ułamie czubek i pozwoli na kontynuowanie pracy nożem do otwierania listów.

Warto też podkreślić, że w przypadku całkowitego wyczerpania ostrza nie trzeba poszukiwać do kupienia całkowicie nowego produktu. Znając szerokość brzeszczotu znajdującego się w nożu do otwierania kopert z łatwością odnajdzie się do kupienia wkłady nożyków.
 

Duży wybór nożyczek do biura


Nożyczki mogą różnić się wieloma parametrami i szczegółami, ale najważniejsze różnice dotyczą wielkości nożyc tnących oraz materiału, z którego wykonane są uchwyty. Współczesne nożyczki biurowe z racji użytych materiałów są bardzo lekkie, co umożliwia łatwe i precyzyjne manewrowanie nimi podczas cięcia. Różne bywają też materiały z których wykonano ostrza.

Najczęściej używanym jest stal nierdzewna. To dzięki niej zarówno nożyczki biurowe 21 cm, jak i mniejsze nożyczki biurowe przekazywane są niemal z pokolenia na pokolenie. Niemniej jednak te nowsze produkty mają znaczącą przewagę nad poprzednikami. Mowa tu przede wszystkim o ergonomii. Tak, jak przed laty produkowano nożyczki biurowe, by służyły latami, niewiele uwagi poświęcano rękojeści. W dzisiejszych czasach producenci skupiają się również na tym, by osoby używające tak dużych nożyczek, jak i małych mogły z nich korzystać bez bólu palców.

Hurtownia artykułów biurowych, jaką jest Biurfan to odpowiednie miejsce do zaopatrzenia swojego działu we wszystkie niezbędne produkty. Zarówno tablice korkowe, jak i spinacze, dziurkacze, długopisy, czy powyżej wspominane: nożyczki biurowe oraz nożyki do otwierania kopert, listów - to wszystko znaleźć można w jednym miejscu. To niespotykana wygoda w dzisiejszych czasach!

arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie