Wybierz filtr
  Filtry
Producent
Rodzaj cięcia
Poziom bezpieczeństwa DIN - dokumenty
Automatyczny podajnik
Eco-Friendly
Ilość niszczonych kartek
Ilość niszczonych kartek (automatyczny podajnik)
Korpus na kółkach
Niszczy
Pojemność kosza (L)
Poziom bezpieczeństwa DIN - karty
Poziom bezpieczeństwa DIN - płyty
Poziom bezpieczeństwa DIN - Elektroniczne nośniki danych
Poziom bezpieczeństwa DIN - Dyski twarde
Poziom bezpieczeństwa DIN - Filmy, mikrofilmy, klisze
wymiar arkusza
Rozmiar (S/M/L)
Metalowa
Kółka
Rodzaj szafy

Poduszki i tusze do stempli

Klasyczne pieczątki i stemple, które nie mają wbudowanego wkładu tuszującego, do swojego działania potrzebują specjalnych poduszek, nasączonych tuszem. Poduszki z tuszem do stempli różnią się między sobą przede wszystkim wielkością, ale też materiałem, z którego zostały wykonane. Przed kupnem warto wiedzieć jaki materiał będzie odpowiedni, aby dłużej cieszyć się z ich użytkowania. 
 

PODUSZKA DO STEMPLI - JAKI MATERIAŁ?


Tradycyjne pieczątki w większości nie są wyposażone w dołączony do nich wkład do tuszu, dlatego w tym przypadku trzeba zaopatrzyć się w specjalne poduszki do stempli. Na rynku znajdziemy poduszki wykonane z metalu oraz tworzyw sztucznych. Nieskomplikowane w budowie, pozwalają na wielokrotne używanie, natomiast po wyczerpaniu się tuszu - na jego sukcesywne uzupełnianie.

Część poduszek do stempli jest już nasączona tuszem do stempli, a inne po kupieniu wymagają nasączenia wybranym przez nas kolorem atramentu do pieczątek. Najczęściej spotykany kolor tuszu to czarny, jednak nie brak zwolenników czerwieni, zieleni czy granatu. Prawidłowo użytkowana poduszka do stempli (tj. regularnie uzupełniana oraz zamykana) potrafi służyć nawet do trzech lat w przypadku używania tuszu wodnego. Ważnym jest, aby poduszka do stempli nie pozostawała zbyt długo otwarta, naraża to ją bowiem na wyschnięcie, a co za tym idzie zakup nowej. 
 

ODPOWIEDNIE TUSZE DO PIECZĄTEK


Nawet najlepiej wykonany stempel nie zadziała bez odpowiedniego tuszu. Najpopularniejszym tuszem do pieczątek jest tusz wodny. Nadaje się on do znakowania papieru zwykłego i struktur dobrze wchłaniających, jak np. tektur. Wyjątkowo, w sytuacji kiedy mamy do czynienia ze śliskimi powierzchniami, na których łatwo o rozmazanie klasycznego tuszu wodnego, należy użyć tuszu szybkoschnącego. Okazuje się niezbędny wszędzie tam, gdzie zależy nam na czasie. Dzięki swoim właściwościom wysycha w okamgnieniu.
Na rynku tuszy do pieczątek występują tusze zawierające alkohol, olej, pigment oraz tusze kredowe i hybrydowe
 

JAKA PODUSZKA I TUSZ DO STEMPLA BĘDZIE NAJLEPSZA?


Poduszka do stempla powinna być możliwie jak największa. Dotyczy to tak małych, jak i dużych stempli. Powodem tego jest powierzchnia, która z czasem twardnieje. Na całe szczęście dzieje się to miejscowo, a mając w posiadaniu większe pole znajdziemy dużo więcej miejsca do wykorzystania. Dodatkowo na poduszkę do pieczątki nie powinno się nakładać większej ilości tuszu, a przy tym pamiętać należy o wybraniu odpowiedniego miejsca. Pozwoli to już przy pierwszym dociśnięciu na przyjęcie środka przez całą powierzchnię stempla.

Warto przy okazji wspomnieć o różnych dostępnych na rynku rodzajach pieczątek. Najpopularniejszą formą są tak zwane pieczątki samotuszujące. To podstawowy sprzęt, w którym tusz znajduje się już w obudowie i tam także nanoszony jest na odbicie.
Sprzętem przez wielu uważanym za niezwykle profesjonalny, jest pieczątka metalowa. Oprócz efektów estetycznych zapewnia także dużą wytrzymałość, dzięki wykonaniu z twardego materiału. Pozostawiają widoczny ślad i mogą być użytkowane przez długi czas.
Wszyscy, którzy potrzebują stempli na wyciągnięcie ręki ucieszą się z pieczątki kieszonkowej. Są niezwykle wygodne tak w przenoszeniu, jak i używaniu. Jest to nieodłączny element biznesmenów i lekarzy.
 

PODUSZKI I TUSZE DO STEMPLI - KOLORY


Tusze do pieczątek różnią się między sobą także kolorem. Najpopularniejszym kolorem jest kolor czarny, ale w dzisiejszych czasach tusze do stempli występują też w kolorach: czerwonym niebieskim, zielonym i fioletowym. W obecnych czasach wybór koloru wiążę się jedynie z inwencją tego, który go używa. W hurtowni biurowej Biurfan posiadamy poduszki i tusze do stempli firm takich jak: d.rect, Inkos, Leviatan, Noris, Office PRODUCTS, czy Q-CONNECT.

W naszej ofercie dostępne są także inne artykuły biurowe: galanteria biurowa, datowniki i numeratory, pieczątki i wkłady do pieczątek i wiele innych. Szeroki asortyment w dobrej cenie. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą oraz na zakupy.
arrow_downward

Aktywne filtry

group_work Zgoda na pliki cookie